Makyaj Hataları - saglikdas.com

Makyaj Hataları

Makyaj Hataları
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 987 kez okundu.

Makyaj Hataları Nelerdir?

Daha güzel görünmek için yapılan makyajın sizi daha çirkin gösterebileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Güzelleşmek uğruna yapılan şeyler eğer yanlış şeylerse güzelleştirmek yerine daha çirkin yapabiliyor.

Renk uyumu bu konuda önemli rol oynuyor çünkü renk uyumuna sadık kalınmadığında ortaya çok uyumsuz ve hoş olmayan görüntüler çıkabiliyor. Bu gibi durumlardan kaçınmak için dikkat etmeniz gereken makyaj hataları aşağıda.

Makyaj Hataları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış Fondöten Kullanımı:

Fondöten hakkında en sık olarak yapılan yanlışlardan biri sadece yüze sürülmesidir. Fondöten sadece yüze sürülürse yüzünüz çok ön plana çıkacak ve renk tonundaki farklılık kötü bir görünüme sebep olacaktır. Buna imkan tanımamak için fondöteni hem yüzünüze hem de boynunuza sürmeniz gerekir. Kullanacağınız fondötenin rengi, cilt tonunuzla uyumluluğu, ince bir tabaka halinde sürmeniz önemlidir. Bunlara dikkat etmek gerekir.

Dudak Kalemleri:

Farklı tonlarda kullanılan dudak kalemleri de hoş olmayan görüntüleri ortaya çıkarabiliyor. Dudak kalemlerinin kullandığınız rujla aynı tonda veya ondan bir ton daha koyu renkte olması gerekiyor.

Gereksiz Uzunluktaki Tırnaklar:

Başkasında görüldüğünde hoş bir şeymiş gibi algılanabilmesine rağmen uzun tırnakların temizliği ve bakımı çok zordur, bazı durumlarda tam temizlik söz konusu olmaz. Bu yüzden hem temiz hem de bakımlı tırnaklara sahip olmak için onları kısa tutmakta fayda var.

Kaş Şekli:

Yapacağınız göz makyajında kaşların düzgün alınmış olması büyük önem taşıyor. Ne kadar güzel makyaj yapmış olursanız olun, kaşlar düzgün alınmadıysa veya kendi kaş şeklinize uygun bir makyaj yapmadıysanız hoş durmuyor.

Allık:

Allık sürerken en çok yapılan hata fazla sürülmesi. Fazla sürülen allık güzelden ziyade çirkin görünüyor. Bu yüzden allık sürerken fazlalığını almak ve doğal bir pembelikmiş gibi görünmesini sağlamak gerekiyor. Allığı sürdükten sonra yüzünüze bakın, eğer doğal durmuyorsa fazla sürmüşsünüz demektir.

Uzun Şekilsiz Saçlar:

Saçların uzun olması güzeldir ama şekilsiz olmaları kesinlikle güzel değildir. Güzel yapılan bir makyaj yine güzelce şekillendirilmiş bir saçla tamamlanmalıdır. Yoksa yapılan makyaj boşa gider. Siz de sık yapılan bu makyaj hatalarına dikkat ederek doğru bir makyaja sahip olabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git