Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları - saglikdas.com

Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları

Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 3.741 kez okundu.

Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları?

Makyaj, yüzü güzelleştirmek için yapılan işlemlerdir. Kadınlar yüzyıllardır güzellik uğruna değişik çalışmalar yapmış ve uygulamışlardır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile makyaj malzemeleri de doğallıktan uzaklaşmış, laboratuarlarda üretilen sentetik ve kimyasal ürünler yerini almıştır.

Böyle bir ortamda cildi güzelleştirelim derken daha kötü bir duruma sokmak mümkündür. Biz de bu yazımızı kaliteli olduğunu ve sağlığa zararlı olmadığını düşündüğümüz markaları kullanarak yazdık. Kullanmadan yine bir araştırın.

Makyaj malzemelerinden en çok tercih edilenler: göz kalemi, rimel, far, fondöten, pudra, ruj, kapatıcıdır.

Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları Ne Kadardır?

Göz kalemi:  

-Maybelline göz kalemleri yumuşacıktır ve arkasındaki dağıtma süngeri ile dumanlı makyaj sevenlerin kullandığı bir markadır. Fiyatı 20 ile 30 lira arasındadır.

-Max factor göz kalemleri cildi çizmeyecek kadar yumuşak, göz şeklini belirleyecek kadar serttir. Far olarak da kullanabilirsiniz. Fiyatı 20 ile 30 lira arasındadır.

-Lancome tüm gün gözlerinizde kalır. Rahatlıkla kalın veya ince çizgileri elde edebilirsiniz. Fiyatı 30 ile 50 lira arasındadır.

Rimel:

-Maybelline kullanıcılarının çoğu memnundur. Kirpikleri ile sorunları olanların sorunlarını ortadan kaldırır. 15 ile 25 lira arasındadır.

-Max factor 25 ile 35 lira arasındadır. Dolgun ve kıvrık kirpikleri bu markayı kullanarak elde etmek çok kolaydır.

Far:

-Loreal’ın krem farları son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Fiyatı 20 ile 25 lira arasındadır.

-Avon’un palet halinde satılan farları ile dolgun istediğiniz şekilde renkleri yakalayabilirsiniz. Fiyatı 15 ile 20 lira arasındadır.

Fondöten:

Seçerken özellikle mineral bazlı olanları tercih etmelisiniz. Bunları eczanede bulabilirsiniz.

-Loreal fondötenler kendini belli etmeme özelliği ile çok tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır. Makyajda mat bir son dokunuş isteyen bayanların tercihidir. 35 ile 45 lira arasındadır.

-Rimmel London son zamanların en iyi fondötenlerindendir. Lekeleri kapatmada çok iyi olmakla birlikte fiyatı 25 ile 35 lira arasındadır.

-Maybelline fondötenler kalıp gibi durmaz. Kapatıcılığı iyidir. Fiyatı 20 ile 35 lira arasındadır.

Pudra 259 TL

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git