Makyaj Malzemelerinin Farklı Kullanımı - saglikdas.com

Makyaj Malzemelerinin Farklı Kullanımı

Makyaj Malzemelerinin Farklı Kullanımı
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.002 kez okundu.

Makyaj Malzemelerinin Farklı Kullanımı?

Makyaj yapımındaki enteresan konulardan biri de makyaj malzemelerinin farklı kullanımıdır. Makyaj malzemelerinin üretim amaçlarıyla sınırlı kalmanıza gerek yok. Bu malzemeleri çok fonksiyonlu kullanabilirsiniz. Örneğin allığı dudaklarınıza, ruju cildinize sürebilirsiniz. Bu şekilde daha çeşitli ve marjinal görünümlere sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte eğer makyaj malzemeniz eksikse ya da bitmişse, diğer malzemeyle işinizi görebilirsiz. Makyaj malzemelerinin nasıl çok fonksiyonlu olarak kullanılabileceğini sizler için maddeler halinde sıraladık.

Makyaj Malzemelerinin Farklı Kullanımı ve Farklı Yöntemleri

  • İlk olarak makyaj kalemlerini ele alalım. Makyaj kalemini sadece gözler için değil, yüzünüzün diğer bölümleri için de kullanabilirsiniz, örneğin kahverengi makyaj kalemi ile kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurabilir, dudak konturlarını çizebilirsiniz. Beyaz kalemle de cildinizde oluşan kızarıklıkları yok edebilirsiniz.
  • Eğer allığınız bittiyse telaşlanmaya gerek yok. Rujunuzu allık niyetine kullanarak harika görüntüler elde edebilirsiniz. Ruju eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olun.
  • Rujunuzun kalıcılığı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, rujun altına pudra sürmeyi deneyin. Rujun uzun süre dudakta kalmasını sağlayan bir diğer makyaj malzemesi de beyaz fardır. Ruj sürme işleminden önce beyaz farı dudaklarınıza sürerek rujun kalıcılığını sağlarsınız.
  • Bilindiği üzere kuru allıklar, yanakları renklendirmek için kullanılır. Fakat sadece yanakların mı? Kuru allıkları dudaklarınıza sürerek de etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız daha farklı ve capcanlı görünür.
  • Pudraların rujun öncesinde dudaklara sürülerek, rujun kalıcılığını desteklediğini belirtmiştik. Şeffaf pudraların bir diğer özelliği ise kaş makyajında da kullanılabiliyor olmasıdır. Kaşlarınıza şeffaf pudrayı sürerek daha silik ve mat bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer kaşlarınızın fazlaca ön plana çıkmasını istemiyorsanız, bu uygulama sizin için idealdir.
  • Cilt lekelerini yok etmek için çoğunlukla kapatıcılar kullanılır. Fakat kapatıcıları çok daha farklı işlemler için de kullanabilirsiniz. Burnunuzu küçültmek gibi. Hassasiyetle sürülen kapatıcılar, burnu olduğundan daha küçük gösterir.
  • Pudranın ciltte kalıcı olması her kadının karşılaştığı sorunlardan biridir. Pudranın kalıcılığını arttırmak için, pudra fırçasına bir miktar sprey sıkın. Bu şekilde pudra gün boyunca yüzünüzde kalacak ve kısa sürede akıp gitmeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git