Makyaj Nasıl Tazelenir - saglikdas.com

Makyaj Nasıl Tazelenir

Makyaj Nasıl Tazelenir
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 802 kez okundu.

Makyaj Nasıl Tazelenir?

Bayanların güzel, bakımlı ve çekici görünmeleri için en önemli hususlardan biri olan makyaj nasıl tazelenir? Makyaj yaptıktan bir süre sonra makyajınızın aktığını ya da uçtuğunu fark edersiniz. Bu durumda yapacağınız tek şey makyaj tazelemektir. Peki, makyaj nasıl tazelenir? Temiz ve parlak bir cilt üzerine makyaj yapmak, makyaj tazelemeyi kolaylaştıracaktır.

Daima yanınızda bulunduracağınız nemlendirici, ellerinizin ve yüzünüzün diri, bakımlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Yorgunluk ve donukluk en çok gözlerden anlaşılır. Gözlerin görünümü son derece önemli olduğu için ikinci adım gözlere yöneliktir. Kapatıcılarla gözaltı tekrar canlandırılmalı, beyaz bir göz farı hafifçe kazayağı bölgesine doğru uzatılmalıdır.

Makyaj Nasıl Tazelenir ve Yöntemleri Nelerdir?

Göz çevresi makyajını yenileyerek dikkat çekici bakışlar yakalayabilirsiniz. Allık, belli aralıklarla üzerinden tekrar geçerek tazelenmelidir. Parmaklarla sürülen sedefli köpük allıkları tercih edebilirsiniz. Bu, hem yumuşak hem de etkili bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda da daha kolay uygulanacaktır. Göz kaleminin hafifçe üzerinden geçmek gözlerin daha iri görünmesine yardımcı olacaktır.

Yalnız dikkat edin ve fazla bastırmayın. Yoksa gözleriniz olduğundan küçük görünür. Rimeli uçlarından başlayarak sürmek, üstten tekrar geçtiğinizin anlaşılmasını, kuru ve kötü görünmeyi önleyecektir. Ruju tekrar tekrar sürmek kalın ve kabarık görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle rujunuz hafiflediği anda üzerine parlatıcı sürmeniz daha çekici görünmenizi sağlayacaktır. Alt dudağınıza iki kat parlatıcı sürerek daha dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

Makyaj Tazeleme Etkileri

Makyaj yaparken kullanılan ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Özellikle su bazlı ürünleri tercih etmek, makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Makyaj eğer profesyonelce uygulanmışsa kolay kolay bozulmaz. Fakat sıcak, güneş, terleme, yağmur, rüzgâr gibi çeşitli nedenler, bir miktar da olsa makyajınızın akmasına ya da bozulmasına sebep olabilir.

Özellikle burun, çene ve yanaklarda terlemeden dolayı parlamalar olabilir. Bu gibi durumlarda hafif bir pudrayla üzerinden geçmelisiniz. Yemek esnasında genellikle rujunuz kalmayabilir. Rujunuz tamamen geçmişse tekrar ruj sürmelisiniz.

Fakat önceki rujunuzdan kalıntılar olmaması için mutlaka dudaklarınızı silmelisiniz. Bir davete, düğüne ya da toplantıya gitmişseniz, bozulan makyajınızın yerine yeni bir makyaj yapmak için vaktiniz yok demektir. Yeni makyaj yapmaktansa makyaj tazelemek daha kolay ve pratiktir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git