Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj Nasıl Yapılır
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.226 kez okundu.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar için vazgeçilmez olan makyaj nasıl yapılır? Doğru makyajı yapmak uygulanması gereken yol nedir? Aslında tüm bu soruların cevabını kadınlar doğal yetenekleri ile bilmektedir. Birçok farklı makyaj çeşidi vardır. Gece dışarı çıkarken, davete katılırken ya da işe giderken farklı makyaj yapılmaktadır. Ayrıca makyaj yaparken yüz şekli ve ten rengi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Porselen makyaj, mineral makyaj, kalıcı makyaj, suya dayanıklı ve akmayan makyaj, ıslak makyaj gibi pek çok farklı makyaj çeşidi vardır. Fakat makyaj yaparken önemli olan doğal olmaktır. Peki, doğal makyaj nasıl yapılırMakyaj kadınların vazgeçemediği bir tutkudur. Ancak doğru makyaj yapmanın birtakım incelikleri vardır. Öncelikle fondöten mutlaka temiz ve nemli bir cilde uygulanmalıdır.

Makyaj Nasıl Yapılır ve Yöntemleri Nelerdir?

Çok ince ve cildin renk tonuna uygun olan fondöten, nemli bir süngerle sürülmelidir ve her kullanımdan sonra sünger yıkanmalıdır. Fondöten üzerine uygulanacak olan pudra ten rengine uygun olmalı ve büyük bir fırça yardımı ile ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Gözlere far sürerken kıyafete ya da göz rengine dikkat edilmelidir. Siyah veya koyu kahverengi maskara ile de gözler daha büyük ve anlamlı gösterilebilir.

Toz göz farlarının kullanımı daha kolay olduğundan tercihiniz bu yönde olmalıdır. Allık sürerken yumuşak ve uzun tüylü bir fırça seçmelisiniz. Ten rengine uygun allıklar seçilmeli ve fırça bastırılmadan hafifçe sürülmelidir. Gün içerisinde pembe ve şeftali tonları, gece makyajında da daha koyu bir allıkla yüzünüze ışıltı katabilirsiniz. Ruj sürerken dudaklarınızın şekli çok önemlidir.

Makyaj Nasıl Yapılır ve Etkileri Nelerdir?

Dudaklarınız ince ise kalemle ve açık tonlarda rujlarla daha dolgun gösterebilir, kalınsa da koyu renkli rujlarla daha ince durmasını sağlayabilirsiniz.Makyajınızın daha kalıcı olmasını ve akmamasını istiyorsanız su bazlı malzemeler kullanmalısınız. Makyajın kıyafetin rengi ile uyumu çok önemlidir. Örneğin mavi renkte bir kıyafet giymişseniz kahverengi tonunda makyaj yapabilirsiniz.

Beyaz ağırlıklı kıyafetlerde ise makyaj daha soft olmalıdır. Sarı ile yeşil ve pembe ile lila da birbirini tamamlamaktadır. Her bayanın makyaj yapma tekniği birbirinden farklıdır. Kimileri gözlerini ön plana çıkarmak isterken, kimileri de dudaklarına özen gösterirler. Fakat doğru makyaj yapmanın en önemli tekniği makyajın temiz cilde uygulanmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git