Makyaj Teknikleri - saglikdas.com

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 978 kez okundu.

Makyaj Teknikleri?       

Makyaj yapmak denince her ne kadar basit bir işlem olarak algılansa da, makyaj adeta bir sanattır ve makyajı doğru makyaj teknikleriyle yapmak gerekir. Her makyaj türünün uygulanabileceği doğru zamanı ve yeri vardır. Mesela gece çıkarken sade bir makyaj yapmanız önerilmez. Bu makyaj teknikleri nelerdir?

Makyaj Teknikleri ve Yöntemleri

Fondöteni Doğru Nasıl Sürebilirsiniz?

Fondöten cildimizi dümdüz bir hale getirir. Cildimiz için doğru olan tonu seçmek son derece önemlidir. Cildimize doğru olan ton cildimizden bir ton koyusudur. Fondöten sadece yüze değil boyuna da sürülmelidir ki kötü durmasın. Cildimizde gözenekler oluşur, bunları kapatmanın en iyi yolu fondöteni fırça yardımıyla sürmektir.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Bazı kadınlar günlük kullanacağı makyaj yaparken çok fazla abartırlar. Kullandıkları renkler çok fazla dikkat çekicidir. Bu uygulama günlük makyaj için yanlıştır. Rimel ve göz kalemi tüm ihtiyacınızı görür. Günlük makyajda kullandığınız göz farı ve ruj renginiz belli belirsiz olmalıdır. Simli malzemeler kullanmak abartılı duracağı için yanlış olacaktır.

Gece Makyajı Nasıl Uygulanmalıdır?

Gece makyajında günlük makyajın aksine dudaklar, gözler, cilt belli olmalıdır. Kullandığımız renkleri istediğimiz kadar koyu seçebiliriz. Seçeceğiniz allık daha ışıltılı olmalıdır. Gece makyajında koyu renkler seçebileceğiniz için kusurlarınızı kolayca kapatabilirsiniz. Küçük olan gözlerinizi daha büyük, dudaklarınızı daha belirgin ve dolgun yapabilirsiniz.

Kedi Gözü Makyajı

Gözlerinizin dikkat çekici olmadığını düşünüyorsanız, kedi gözü makyajı tam size göredir. Gözleriniz daha belirgin olur. Kedi gözü makyajında gözlerin çekik durması önemlidir, bunu sağlamak için eyelinerınızı dışa doğru kıvırarak yapmalısınız. Göz altınıza aydınlatıcı yaparak bu görünüme daha rahat kavuşursunuz. Far sürmek isterseniz eyelinerdan sonra sürmelisiniz.  Göz altını da siyah kalemle destekleyebilirsiniz.

Gelin Makyajı Uygulaması

Gelin makyajı uygulamasında takma kirpik kullanılır ya da takma kirpik yerine rimel üç kat sürülür. Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken unsurlar sadeliği ve çekiciliği bir arada barındırmasıdır. Genellikle tek renk fark kullanılması daha doğru olur. Ruj seçiminizi kahve tonlarından yaparsanız cildiniz daha güzel duracaktır. Makyajın saatlerce dayanması için yüze sprey sıkılır ve makyaj saatlerce bozulmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git