Makyaj Temizleme - saglikdas.com

Makyaj Temizleme

Makyaj Temizleme
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 990 kez okundu.

Makyaj Temizleme Teknikleri

Bayanlar, güzel ve bakımlı görünmek için makyaj yaparlar. Bu doğal bir şeydir. Fakat makyaj temizlerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Makyaj temizleme işlemine dikkat etmez ve makyaj sonrası cildinize gereken önemi göstermezseniz, pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Makyaj yapmak ne kadar gerekli ise makyaj temizleme işlemi yaparken, dikkat edilmesi gereken noktalar, bir o kadar gerekli ve önemlidir.

Makyaj Temizleme Yöntemleri

Öncelikle bilinmesi gereken, makyaj yaparken kullanılan malzemelerin ne türden malzemeler olduğudur. Kolay temizlenebilen makyaj malzemeleri olduğu gibi, kalıcı makyaj olarak adlandırılan ve temizlemesi oldukça güç olan, malzemelerde vardır. Cildi makyajdan arındırmak için, pek çok yöntem bulunmaktadır. İşte bu yöntemler:

  • Cildi makyajdan arındırmak için, yapılması gereken en önemli noktalardan bir tanesi yapılan temizlik işleminin, pamuk kullanarak yapılmasıdır. Bu sayede cildinize zarar vermeden ve tahriş etmeden, etkili bir makyaj temizleme işlemi, yapmış olursunuz.
  • Makyaj temizlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer uygulama ise yüzünüzün neresinde makyaj olursa olsun, mutlaka boynunuzu da temizlemeniz gerektiğidir.
  • Özellikle gözünüze uyguladığınız makyajı temizlerken, kozmotologlar tarafından önerilen, yağ- su bazlı ürünler kullanarak, temizleme işlemi yapmanız gerekmektedir.
  • Makyaj temizlerden kullanacağınız ürünün, mutlaka süt içeren ürünlerden olmasına özen göstermelisiniz. Pamuk üzerine bir miktar süt içeren jel sıkarak, yumuşak bir şekilde makyajınızı temizlemeniz, sağlığınız açısından daha doğrudur.

Yağlı Ciltlerde Makyaj Temizliği

  1. Yağlı bir cilde sahipseniz, makyaj temizlerken su bazlı ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Zaten yağlı bir cilde sahipseniz, makyaj malzemeleri de yağlı olduğundan cildinizi temizlemeniz, uzunca bir zaman alabilir.
  2. Yağlı cilde sahip olanların, makyaj temizlerken dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da, mutlaka pamuk kullanmaktır. Farklı bir malzeme kullanmak, mantar başta olmak üzere pek çok cilt rahatsızlığına, neden olabilmektedir.
  3. Yağlı bir cildi kolayca makyajdan arındırmak için, süt içeren jel temizleyiciler kullanmak, en doğru karardır. Böylece cildiniz makyajdan arınırken, aynı zamanda nefes alacaktır.

Göz Kalemi Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kalemi temizliği çok dikkatli yapılmalıdır. Ve işlem yapılırken göze zarar verilmemelidir. Bunun için, süt bazlı jel, bir makyaj temizleyici ürünü, pamuğa sıkarak nazikçe göz kalemi temizliği yapmalısınız. Yağlı cilde sahip olanlar, göz temizliği için tasarlanmış steril çubukları, pamuk yerine kullanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git