Makyaj Yapma Teknikleri - saglikdas.com

Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj Yapma Teknikleri
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.108 kez okundu.

Makyaj Yapma Teknikleri?

Makyaj yapma teknikleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Herkesin yüz şekli, gözlerinin boyutu ve dudaklarının şekli farklıdır. Bu yüzden her makyaj her bayana uymaz. Kendinize uygun en doğru makyaj yapma tekniklerini keşfetmeniz gerekir. Bu yüzden aşağıda belirtilenlerden yardım alabilirsiniz.

Makyaj Yapma Teknikleri Yüz Şekillerine Göre          

Yüz yapısı makyaj için büyük önem taşır. Bu nedenden dolayı yüzünüzün yapısına göre size uygun makyajı yapmalısınız.

Büyük yüzler için:

Yüzün değişik yerlerine farklı tonlarda makyaj yapılması gerekir. Geniş yanakları saklamak için gölgeleme tekniği kullanılmalıdır. Gölgeler ile yüz yapınız küçülecektir. Yanaklarda kemiklerin alt kısmında buluna bölgelere gölge verilerek doğru makyaj uygulanabilir.

İnce yüzler için:

Zayıf ve ince yüze sahip bayanlar yanaklarını ön plana çıkarmak için aydınlık bir görüntü vermelidir. Aydınlanan yanaklar ile yüzünüz daha dolgun görünecektir. Yüzünüze doğru makyajın yapılması dışında saç kesiminize de önem göstermelisiniz. Kısa saç kesimleri sizin için daha uygundur ve eğer uzun saçlara sahipseniz yapmanız gereken tek şey saçınızı yüzünüz görünecek şekilde arkaya doğru tutturmaktır.

Büyük gözler için: 

Gözlerinizi küçük göstermenin yolu siyah kaleminden geçer. Alt göz kapağınıza gözünüzün içine doğru sürdüğünüz siyah kalem ile gözlerinizi daha küçük gösterebilirsiniz.

Küçük gözler için:

Göz kapağınızın iç kısmına beyaz kalem kullanarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

İnce dudaklara sahip bayanlar için:

Dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudak kalemi kullanmanız gerekmektedir. Dudaklarınızın dışına taşmış şekilde süreceğiniz dudak kalemi ile dudaklarınız büyük görünecektir. Ayrıca parlatıcı rujlar ile dudaklarınızı ışığı yansıtacağı için daha kalın bir görünüme sahip olacaktır.

Kalın dudaklar için:

Dudaklarınızın dolgunluğunu kapatmak için koyu renk rujlar kullanmalısınız.

Sivri bir çeneye sahip bayanlar:

Gölge tekniğini kullanarak çenenizi daha gerideymiş gibi gösterebilirsiniz. Çenenizin sivri olmasından rahatsızlık duyuyorsanız gölgelendirme ile çenenizin sivriliğini giderebilirsiniz. Bunun için kotu renk bir gölgeyi doğru olarak kullanmalısınız.

Burnu uzun ya da kemerli olanlar:

Gölgelendirme tekniği ile burnunuzun kusurlarını örtebilir ve algıyı değiştirebilirsiniz. Burnunuzun görüntüsünü daha küçük hale getirmek için de gölge kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git