Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler - saglikdas.com

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.013 kez okundu.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler?

Sizlere vereceğimiz makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler aracılığı ile kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfında sahip olabilirsiniz. Makyaj adımlarınızın daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına işleme alacağınız uygulamalar makyajınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.Temizlik ve canlılık adına gerçekleştireceğiniz bu işlemlerde özel losyonlardan yararlanabilinirsiniz.

Makyaj yapma uygulamasından önce yüz temizliğine önem vermelisiniz. Bu uygulama da yüzde makyaj kalıntıları temizleme köpüğü aracılığı ile temizlenerek doğal maden suyu ya da gülsuyu aracılığı ile temizlenmelidir.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler Durumlar

Bu uygulama sonrasında cildin ihtiyaç duyduğu nem özel losyon ve nemlendiriciler aracılığı ile sağlanmalıdır. Uygulamaya alacağınız nemlendirici kremler makyaj öncesinde yüzünüzde baz görevini üstelenerek makyajınızın daha pürüzsüz bir hal almasını sağlayacaktır.

Eğer kuru cilt tipine sahipseniz yağlı nemlendiriciler aracılığı ile cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Ya da nemlendirici kullanımı yerine bitkisel yağlar aracılığı ile cildinize tonik hazırlayabilirsiniz. Makyaj adımını işleme almadan önce kesinlikle ağız ve diş sağlığına özen göstermelisiniz.

Süreceğiniz rujun daha kaliteli olması ve adına diş fırçalama işlemini kesinlikle makyaj adımından önce gerçekleştirmelisiniz. Süreceğiniz rujun dudağınızda daha dolgun bir görünüm vermesi adına diş fırçası aracılığı ile dudaklarınızı hafif dokunuşlar fırçalayabilirsiniz.

Makyaj Uygulamaları

Makyajınızın daha kalıcı olması adına gerçekleştireceğiniz baz uygulamasında göz kapaklarınıza özen gösterin.  Nemlendirici krem sonrasında uygulayacağınız makyaj bazı farınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Makyaj adımının kusursuz gerçekleşmesi için yüzünüzdeki lekelere son verin. Renk eşitsizliğini önlemek adına kendi cilt tonunuzdan bir ton koyu renge sahip kapatıcıları kullanın. Bu işlem sonrasında fondöten kullanımını uygulamaya alın.

Cildinizin tamamen kusursuz görünmesi adına makyajınızı fondöten kullanımı ile destekleyin. Bu uygulama ardından aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.  Sizlerde makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler aracılığı ile kusursuz makyaj anlayışını zirveye taşıyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git