Makyajı Çıkartmadan Uyumanın Zararları - saglikdas.com

Makyajı Çıkartmadan Uyumanın Zararları

Makyajı Çıkartmadan Uyumanın Zararları
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 834 kez okundu.

Makyajı Çıkartmadan Uyumanın Zararları Nelerdir?

Sabah kalkıp emek harcayarak yaptığınız makyajı günün sonunda çıkartmadıysanız ve bunu bir alışkanlık haline getirdiyseniz ileride sizi biraz sorunlu bir cilt bekliyor olacak. Ne kadar kaliteli makyaj malzemeleri kullansanız da içerisinde bulunan kimyasal maddeler cildinize zarar verir. Cildinizin deforme olmasına neden olur.

En sağlıklı cilt temiz olan cilttir bunu unutmamalısınız. Bunun için her gün eve geldiğinizde ilk işiniz makyajınızı çıkartıp gözeneklerinizi diğer gün için hazır hale getirmenizdir. Bunun önüne geçmek için makyajı çıkartmadan uyumanın zararlarını öğrenmek olacaktır.

En yoğun makyajı gün içinde gözlerimize yaparız. Eğer göz makyajınızı temizlemezseniz kalıcı hasarlarla karşı karşıya kalırsınız. Gece boyunca gözde kalan rimel donarak kirpiklerin dökülmesine, güçsüzleşmesine neden olabilir. Gözün üzerinde kullandığımız far, eyeliner ve ya göz kalemi tarzında ürünler ise bir süreden sonra dökülüp gözümüzün içine kaçıp arpacık gibi hastalıklara yol açabilir.

Makyajı Çıkartmadan Uyumanın Zararları ve Etkileri

Göz hassasiyeti olan kişiler gözlerini ve ciltlerini daha iyi temizlemeleri gerekmektedir. En iyi makyaj temizleme ürünleri yağ bazlı makyaj temizleyicilerdir. Bir parça pamuk üzerine ürünü koyulup göz ve cilde sürerek makyaj çıkartılıp önce ılık sonra soğuk suyla cilt yıkanmalıdır.

Makyajınızı sildikten sonra cildinizi mutlaka toniklemelisiniz. Bu sayede gözeneklerinizin açılmasını engellemiş olursunuz.Cildinize uyguladığınız krem ve ya toz dokulu fondöten, pudra gibi ürünler çıkartılmadan yatıldığında ise gözeneklerin artması ve büyümesine neden olur. Büyüyen gözeneklerde sivilce oluşumu görülür. Düzenli temizlenmiş ciltlerde kırışma ve sarkma gibi sorunlar daha geç gözlemlenir.

Makyajı Çıkartmanın Faydaları

Makyajı çıkartmadan uyumanın zararlarını bilip hala çıkartmak zor geliyorsa makyaj temizleme mendilleri tedarik edip yatağınıza yakın bir yere koymalısınız uyku bastırdığında yattığınız yerden bile silerek faydasını ilerleyen zamanlarda görebilirsiniz. Bana ‘’bir zararı olmaz’’demek cildinize yapacağınız en büyük kötülüklerden birisi olacaktır.

Kullanılan kimyasalların bütün cilt tiplerine zararı olduğu çok açık bir şekilde belirtilmiştir. Bundan sonrası sizin elinizdedir. Makyajınızı temizlemeyip genç ve canlı görünen bir cilde kavuşmayı da lütfen bir kenara bırakın. Cildin canlı ve genç görünebilmesi için cildin nefes almaya, arınmaya ihtiyacı vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git