Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı - saglikdas.com

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.087 kez okundu.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Sabah evden çıkarken yaptığınız makyajın günün ilerleyen saatlerinde yüzünüzden akması ve tazeliğini kaybetmesi hiç de hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Gün için geçici bir çözüm olarak ruj ve pudra ile makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

Peki, daha sonra ne olacak? Makyajın kalıcı olması için ne yapmalı derseniz o zaman size önerebileceğimiz birkaç yöntem var deriz. Size önereceğimiz yöntemler ile gün boyunca T bölgenizi pudralamadan ve her yarım saatte bir ruj tazelemeden gününüzü bitireceksiniz.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı Yapılması Gerekenler

1-Gençliğinizi uzun yıllar korumanıza yardımcı olan ve cildinizin daha taze görünmesini sağlayan nemlendiricilerin kullanılması kalıcı bir makyajın ilk kuralıdır. Makyajınıza başlamadan önce cildinizin ihtiyacı olan nemlendiriciyi mutlaka kullanın. Nemlendiricinin etkisini arttırmak için serum desteğinden de faydalanabilirsiniz.

2-Kalıcı bir makyaj için ikinci adım olarak makyaj bazı yani primer gelir. Makyaj bazları cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar. Gün boyunca cildin yağ dengesini sağlayarak makyajın kalıcı olmasına yardımcı olur.

3-Likit olan göz kapatıcı ve fondöten gibi makyaj malzemelerini pudra ile sabitlemediğiniz zaman mimik çizgilerinize dolacaktır. Fondöten sürdükten sonra ince yapılı ve matlaştırıcı bir pudra kullanın. Kapatıcı ve fondötenizin yağsız ve hafif olmasına dikkat edin. Fondötenizin kalıcı olmasını istiyorsanız makyaj süngerinizle küçük dokunuşlar şeklinde cildinize uygulayınız.

Kalıcı Bir Makyaj İçin Yapılması Gerekenler

1-Sürdüğünüz farın göz kapaklarınızda dağılmadan ve birikmeden kalmasını sağlamak için destek ürünlerinden yardım alabilirsiniz. İlk olarak matlaştırıcı bir özelliğe sahip olan kapatıcıyı göz kapaklarınıza uygulayın. Bunun üzerine matlaştırıcı bir etkiye sahip olan pudrayı sürün. Artık göz kapaklarınız kalıcı bir far için hazır.

2-Maskaraların etkisinin uzun süreli olmasını istiyorsanız o zaman tercihiniz içinde suya dayanıklı bileşimler olan maskaraları seçmek olacaktır.

3-Rujun kalıcılığını arttırmak için birkaç yol deneyebilirsiniz. İlk olarak dudaklarınıza pudra sürün. Ondan sonra dudak kalemi kullanın. Rujunuz ile aynı tonda olan bir dudak kalemi ile çerçeveyi netleştirin. Daha sonra dudak fırçası yardımıyla kalemi dağıtın.

Son adım ise ruju sürmektir. Rujunuzun kalıcılığını arttırmak için rujunuzu sürerken dudak fırçası kullanın. Yukarıda saydığımız tüm maddeler makyajın kalıcı olması için ne yapmalı sorusunun karşılığıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git