Manikür Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Manikür Nasıl Yapılır

Manikür Nasıl Yapılır
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.437 kez okundu.

Manikür Nasıl Yapılır?

El bakımının temelini oluşturan manikür nasıl yapılır? Bayanlar el ve ayak bakımlarına oldukça fazla önem vermektedirler. Manikür, ellerin daha güzel görünmesi için el bakımı konusunda yapılan en önemli işlemdir.Tırnak bakımının birinci kuralı olan manikür, ister kuaföre gidilerek, isterse de evde kendinizin yapabileceği bir uygulamadır.

Tırnak altı derisinin geri itilerek düzene sokulması, tırnak kenarlarındaki lif ve çıkıntıların kesilmesi işlemi ile tırnaklar daha güzel görünebilir. İyi ve güzel bir manikür nasıl yapılır konusunu inceleyelim.

Manikür Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • İyi ve doğru bir manikür yapılması için dikkat edilmesi gereken ilk kural hijyendir.
  • Manikür, işinin uzmanı ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır.
  • İlk olarak eller anti-bakteriyel ürünlerle temizlenmelidir.
  • Tırnak çevresi alkol yardımı ile yumuşatılmalıdır.
  • Yumuşayan tırnak dibi etleri kesilmelidir.
  • Tırnakların üzerindeki ölü deriler temizlenerek tırnak etleri geri itilmelidir.
  • Tırnaklar törpülenerek işlem bitirilmelidir.

Kuaföre gitmeye gerek kalmadan, ufak tefek malzemelere ve teknik bilgilere sahip olarak evde kolayca manikür yapabilirsiniz. Yumuşacık ellere sahip olabilmek ve canınızın acımasını engellemek için manikürü özellikle banyo sonrası yapmalısınız. Maniküre başlamadan önce varsa ojelerinizi silmelisiniz. Evde manikür yapılacaksa mutlaka tahta çubuklara sahip olunmalıdır.

Bu çubuklar yardımı ile etleri geri itmek, başka aletlere göre daha kolaydır. Çubukların üzerine kütikül giderici sıvı damlatmak da iyi olacaktır. Temiz bir kaba koyacağınız sıcak su içerisine yarım limon sıkarak ve 1kaşık badem yağı ekleyerek ellerinizi içerisinde 15-20 dakika bekletmeniz, manikürü daha rahat yapmanıza yardım edecektir.

Manikür Nasıl Yapılır ve Etkileri Nelerdir?

Kütikül giderici kremlerle el ve tırnaklara masaj yapılarak etlerin yumuşaması sağlanabilir. Daha sonra kütikül makası ile tırnak etleri kesilir. Tüm işlemlerin bitmesinin ardından nemlendirici kremlerle ellere masaj yapılır.

İsteğe bağlı olarak manikürün bitmesinden sonra tırnaklara oje sürülerek, daha bakımlı ve güzel görünmeleri sağlanabilir. Bayanların güzelliklerini en fazla gösteren yer olan eller ve tırnaklar düzenli bakım yapılarak hem daha sağlıklı hem de daha göz alıcı görünebilirler.

Eczanelerden alabileceğiniz manikür setleri ve manikür yapmanın tekniğini öğrenerek kuaförlere para vermekten kurtulabilirsiniz. Ev ortamında, sanki manikürcüye yaptırılmış gibi tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git