Maşa İle İri Dalga Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Maşa İle İri Dalga Nasıl Yapılır

Maşa İle İri Dalga Nasıl Yapılır
6 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.210 kez okundu.

Maşa İle İri Dalga Nasıl Yapılır?

Maşa ile iri dalga nasıl yapılır sorusunun cevabı şimdi sizlere vereceğimiz yanıtlar ile çözüme kavuşuyor. Basit ve pratik yöntemler aracılığı ile sık gelen dalgalar yaratabilirsiniz. Kıvırcık ya da düz saçlara sahip bayanların kolaylıkla uygulamaya alacağı bu işlem sıradanlıktan kurtulmak için biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Maşa aracılığı ile gerçekleştireceğiniz iri dalgalar kişinin havalı bir görünüme sahip olmasını destekleyerek kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Sizlerde birkaç ufak tüyo aracılığı ile mükemmel dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Maşa İle İri Dalga Nasıl Yapılır Yöntemleri Nelerdir?

Maşa ile iri dalgalar yapma uygulamasında öncelikle saçınızın temiz olması gerekmektedir. Maş işleminin saçta kalıcı olması için bu önemli bir adımdır. Daha sonra saçlarınız koruyucu spreyler aracılığı ile maske yapılmalıdır. Bu işlem saçınızı ısı etkenine karşı koruyacaktır.

  • Maşa uygulamasında saçlarınız kesinlikle düz olmalıdır. Bu işlem saçlarınızın daha kolay uygulamaya alınmasını sağlayacaktır.
  • Şekillendirici sprey ya da köpük aracılığı ile işleme alınan saçlar düz bir hale getirilir ve ardından kurutma işlemi gerçekleştirilir. Saçlarınızın daha kolay şekil alması ve zarar görmemesi adına saçlarınızı doğal yöntemler arcılığı ile şekillendirebilirsiniz.
  • Bu işlem sonrasında saçlarınıza iri dalgalar vermek istiyorsanız kesinlikle orta boydaki maşaları tercih etmelisiniz.
  • Maşa işlemi sırasında saçlarınızın 3 parmak kalınlığında gelişi güzel tutamlar seçerek uygulamaya almalısınız.
  • Saçınızın gür ve dolgun görünmesini istiyorsanız saçınızı maşa ile sararken ters tuttuğunuz maşayı saçınızın kökünden başlayarak uygulamaya almalısınız.
  • 8 -10 saniye bekleme süresinin ardından saçınızı maşadan yavaş yavaş çekerek dalga uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Önerilen sürenin üstüne çıkmanız saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir. Bu sebepten dolayı saçınızı 8 – 10 saniyeden fazla maşa üzerinde bırakmayınız.

Maş uygulaması sırasında saç uçlarınızı serbest bırakarak doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Maşa işlemi sonrasında tüm saçlarınızı ön taraf atarak elleriniz aracılığı ile hafif dokunuşlar ile tarayın ve doğal bir görünüm elde edin. Bu işlem sonrasında dalgalarınızın kalıcı olması adına sprey uygulamasına geçebilirsiniz. Sizlerde maşa ile iri dalgalar nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız sizlere verdiğimiz tüyolar ile harikalar yaratabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git