Maşa İle Sık Dalga Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Maşa İle Sık Dalga Nasıl Yapılır

Maşa İle Sık Dalga Nasıl Yapılır
6 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.676 kez okundu.

Maşa İle Sık Dalga Nasıl Yapılır?

Maşa ile sık dalga nasıl yapılır sorusuna sizlere vereceğimiz tüyolar aracılığı yanıt bulabilirsiniz. Kusursuz bir görünümün ilk adımları arasında yer alan saç şekillendirme işlemi farklı teknik ve yöntemler aracılığı ile uygulanmaktadır.

Her yüz tipi farklı saç modelleri ile desteklenmektedir. Doldun ve hacimli saçlar geniş yüz tipine sahip bayanlar için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz su dalgasını kullanarak mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Maşa İle Sık Dalga Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Maşa ile sık dalga yapma işleminde öncelikle saçlarınızı yıkayarak temizleme işlemini gerçekleştirin. Yıkama uygulamasında saç kremlerinden faydalanmalısınız.
  • Daha sonra saçlarınıza şekil veren köpük uygulamasını gerçekleştirin. Yapacağınız bu işlem maşa uygulamasının kalıcılığını artıracaktır. Köpük uygulamasının ardından saçlarınızı iyice kurutmalısınız. Doğal yöntemler aracılığı ile kurutma işlemini gerçekleştirirseniz daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Yapacağınız bu işlemde saçlarınızın düz bir yapıda olmasına özen göstermelisiniz.
  • Sık maşa uygulamasında seçeceğiniz maşa tipine dikkat etmelisiniz. Orta boy büyüklükte ya da ince bir maşa aracılığı ile sık dalga uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Maşa aracılığı ile gerçekleştireceğiniz saç dalgaları uygulamasında aldığınız saç tutamları işaret parmağınızın kalınlığında olmalıdır.
  • Yeterli ısı seviyesine sahip maşanızı yaklaşık 6-7 saniye aldığınız saç tutamında bekleterek dalga uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında saçlarınızı ön tarafa doğru atarak elleriniz aracılığı ile sık dalgalar elde edebilirsiniz.
  • Maşa uygulamasında önerilen süreyi geçmemeye özen gösterin. Çünkü yüksek ısı seviyesine sahip maşalar aracılığı ile gerçekleştireceğiniz dalgalar daha sonraki zamanlarda saçlarınızın yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu tür problemleri geride bırakarak saçlarınızı koruyacak bakım maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Maşa İle Sık Dalga 

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bu maskeler saçlarınızın dolgun ve parlak görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Haftada bir kez uygulamaya alacağınız maske işlemi aracılığı ile daha dolgun görünüme sahip dalgalar sahip olabilirsiniz.

Doğal ve kabarık görünmesi adına saçlarınıza bir miktar saç şekillendirici sürerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maşa ile sık dalga nasıl yapılır sorusunu sizlere önerdiğimiz tüyolar aracılığı ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git