Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu - saglikdas.com

Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu

Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu
6 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 878 kez okundu.

Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu?

Mat bir cilde sahipseniz, bunun pek çok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında en belirgin olanları, sigara, çay, kahve ve diğer dış etkenlerdir. Cildinizin parlak olmasını istiyorsanız, illa ki bu alışkanlıklarınız bırakmanıza gerek yoktur. Yapacağınız birkaç basit yöntemle de, cildinizi parlak ve ışıltılı bir görüme kavuşturabilirsiniz.

Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu Teknikleri

Parlak bir cilde kavuşmak istiyorsanız, banyodan çıktıktan hemen sonra, cildiniz hala nemli iken krem sürmelisiniz. Bunun nedeni sürdüğünüz cilt nemlendiricinin yüzünüze daha iyi işlemesini sağlayarak, canlanmasına yardımcı olmaktır.

Cildinizin canlanmasını istiyorsanız, yapacağınız bir diğer yöntem ise, her gün düzenli olarak spor yapmaktır. Spor sayesinde kan dolaşımınız hızlanır ve cildinizin daha iyi beslenerek, yenilenmesine yardım eder. Bunun sonucunda yüzünüz daha ışıltılı ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Yaptığınız en büyük hatalardan bir tanesi de, makyajınızı temizlemeden uyumaktır. Cildinizdeki gözenekleri kapatan makyaj, cildinizin nefes almasına engel olarak yüzünüzün solmasına ve mat bir görünüme bürünmesine, neden olur.

Cildinizin yapısı hassas değilse, haftada 1 defa mutlaka peeling yaptırmalısınız. Peeling yaptırmanızın nedeni, cildinizde oluşan ölü hücrelerin temizlenmesini sağlamaktır. Cildiniz hassas ise de, 15 günde 1 yaptırmanız önerilir. Cildinize aldığınız kremleri, göz çevrenize sürmemeniz tavsiye edilir.

Mat Cilt Tipine Sahip Olanların Yapması Gereken Şeyler:

Uymanız gereken bir diğer kural ise, güneş kremi kullanmaktır. Dışarıda ister güneş olsun ister olmasın, dışarıya çıkarken mutlaka güneş kreminizi sürün. Eğer mecbur değil iseniz de, çok güneşli havalarda dışarı çıkmayın. Çünkü uv ışınları cildinizi olduğundan daha da erken yaşlanmasına neden olur. Bu da cildin solmasını etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Beslenme alışkanlıklarınız da, cildinizi mat bir görünüme sokar. Bunun için bol bol meyve ve sebze tüketmelisiniz. Meyveler ve sebzeler, cildinize ihtiyacı olan canlılığı geri veriyor. Cildinizi canlandıran en önemli besinler ise, içinde antioksidan barındıran besinlerdir. Bu açıdan beslenme alışkanlığınız, cildiniz için çok önemlidir.

mat ciltler için7 önemli ipucu bunlardır. Bunları uyguladığınıza takdirde, cildiniz ihtiyacı olan canlılığı geri kazanacak, mat olan görünümünden kurtulacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git