Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri - saglikdas.com

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri
7 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.041 kez okundu.

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri?

Bayanların, fiziksel güzelliklerine güzellik kattığı için en çok sahip olmak istedikleri göz rengi mavidir. Gerçekten sahip olmasalar da bu isteklerini lensler yardımıyla da giderebilmektedirler. Mavi gözler, derinlemesine bir renge sahip olduğu için bu göz renginin makyajı da renkle bütünleşmelidir.

Mavi gözlerin güzelliğini ortaya çıkaracak olan mavi gözler için makyaj önerileri bayanların göz güzelliklerini bütünleştirmek için en çok araştırdıkları konulardan birisidir. Bu yazımızda, makyaj uzmanlarının mavi gözler için makyaj önerilerini bulacaksınız.  İşte, mavi gözlerinizi daha da ortaya çıkarak olan farklı öneriler:

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri ve Teknikleri

  • Eğer gözlerinizde buğulu bakışlara sahip olmak isterseniz gri göz farı kullanmanız önerilir. Gözlerinizin renginin buz mavisine yaklaştıran gri göz farı, bakışlarınıza buğu katacaktır.
  • Mavi göz renginizi vurgulamak isterseniz turuncu, göz makyajınızda en çok önerilen renktir. İki arasındaki zıtlık, gözlerinizi daha da ortaya çıkaracaktır. Bazı bayanlar, turuncuyu abartılı olarak düşünmektedir. Eğer siz de böyle düşünürseniz turuncunun üstüne bronz tonlarda renkler serpiştirebilirsiniz.
  • Mavi gözlerin ortaya çıkmasına yarayan bir başka renk de kahverengidir. Gerçekte aralarında uyum olmadığı düşünülse de göz makyajında mavi il kahverengi çok uyumlu iki renktir. İsterseniz bronz göz farları kullanarak yanında kahverengi tonlardan faydalanabilirsiniz. Böylece gözlerinize derinlik gelecektir.
  • Mavi gözlerle en uyumlu olan renk bronzdur. Bronz tonlar mavi gözleri ortaya çıkartırken gözlere de derinlik kazandırır. Birçok renkle birlikte kullanabileceğiniz bronzu, tek başına da mavi gözlerin makyajında kullanabilirsiniz. Özellikle sade makyajdan hoşlanan bayanlar, bronz rengi göz makyajlarında kullanmaları uzmanlar tarafından önerilmektedir.
  • Gözlerinizde kahverengi tonlar kullanıyorsanız, kaşlarınızda da aynı tonda kaş kalemi kullanabilirsiniz. Böylece gözleriniz ayrı bir çekicilik kazanacaktır.
  • Eğer giydiğiniz kıyafet mavi değilse, göz makyajınızda da mavi tonlar kullanmayınız. Sadece kirpik diplerinde mavi rengi tercih edebilirsiniz.
  • Bronz, kahverengi ve turuncu tonlarında göz makyajı yapıyorsanız, kirpik diplerinden yoğun olarak başlayıp uzaklaştıkça hafifletin.
  • Gözlerinizde farla yapılan kuyruktan hoşlanıyorsanız, farın uç kısımlarına doğru rengini açmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git