Maya Maskesi - saglikdas.com

Maya Maskesi

Maya Maskesi
7 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.209 kez okundu.

Maya Maskesi Önemi

Cilt üzerinde oluşan yağlanmaların engellenmesi maksadı ile maya maskesi uygulaması yapılmaktadır. Uygulanan maya maskesi sayesinde cilt lekesiz bir görünüme kavuşacak ve daha canlı görünecektir. İhtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan maya maskesi tarifleri aşağıda paylaşıma sunulmuştur.

Maya Maskesi Tarif Ve Uygulamaları

  • 1 çorba kaşığı süt ile 1 çorba kaşığı yaş maya uygun bir kap içerisinde karıştırılarak cilde sürülür. Ciltte kuruma meydana geleceği için bir havlu ılık hale getirilerek yüzün nemlenmesi sağlanmalıdır. Havlu uygulamasından sonra yüze uygulanan maske soyma yöntemi ile çıkartılır. Soyma yöntemi bittikten sonra yüz soğuk su ile yıkanmalıdır. Maske yüzde en fazla 20 dakika tutulmalıdır. Uygulanacak bu yöntem sayesinde sivilce ile ilgili şikayetler tamamen ortadan kalkacaktır.
  • 1 tatlı kaşığı yaş maya 1 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırılarak krem kıvamı elde edilir. Elde edilen karışım yüz bölgesinde her noktaya uygulanabilir niteliktedir. Uygulama cilt üzerinde 30 dakika bekletilmelidir. Uygulanan maske sayesinde yüzde görülen ince kırışıklıklar açılacaktır.
  • 1 çorba kaşığı ılık suyun içerisine 1 çorba kaşığı yaş maya konularak eritilir. Elde edilen karışım cilt üzerine uygulanır. Karışımın dudak ve göz çevrelerinde kullanılması da mümkündür. Karışım cilde sürüldükten sonra 15 dakika bekletilir. Beleme süresi sonunda ilk olarak ılık daha sonra ise soğuk su ile durulama yapılması gerekmektedir. Uygulanan bu maske ciltteki yağlanma ve lekelere karşı oldukça etkilidir.
  • 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı elma suyu ve 1 tatlı kaşığı yaş maya iyice karıştırılır. Elde edilen karışım cilt üzerine sürülür. Karışımın boyun bölgelerinde kullanılması da mümkündür. Karışım cilde sürüldükten sonra 20 dakika beklenilir. 20 dakika sonunda uygulanan maske kuruduğu anda ılık bir havlu aracılığı ile silinir. Bu uygulama, sarkmalar ve ince kırışıklıklara faydalı olmak ile birlikte, cildin yağlanmasına da iyi gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git