Menekşe Yağının Cilde Faydaları - saglikdas.com

Menekşe Yağının Cilde Faydaları

Menekşe Yağının Cilde Faydaları
8 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.615 kez okundu.

Menekşe Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Menekşe yağının cilde pek çok faydası olup, cilt lekelerinin giderilmesinde ve cilt sorunlarının çözümünde kullanılmaktadır. Cildi temizleyen menekşe yağı, ciltteki mikropları öldürür ve yeni mikropların üremesini engeller. Cildi canlandırır ve iyi bir şekilde nemlenmesini sağlayarak cildin kurumasını önler. Cildi beyazlatarak cilt lekelerinin daha açık bir renk almasını sağlar.

Menekşe yağının cilde faydaları bu kadarla da sınırlı değildir. Uyuz, egzama, dermatit gibi cilt hastalıklarını tedavi etme özelliğine sahiptir. Cilt çatlaklarında kullanıldığı takdirde çatlakları azaltarak yenilerinin oluşmasını önler.

Menekşe Yağının Cilde Faydaları ve  Tarifi

Çeşitli sebeplerle ara sıra herkesin yaşadığı göz şişliklerinin inmesi için de menekşe yağı kullanılır. Menekşe yağının cilde faydalarını gördükten sonra ben bunu nasıl uygulayabilirim siye düşünebilirsiniz. İşte size iki tarif:

Cilde Canlılık Veren Menekşe Yağı Maskesi:

Bir su bardağı nane yaprağının üzerine yarım litre kaynar su dökülür ve bir gün bekletilir. Bir sonraki gün süzülür ve bunun içinden iki çay bardağı nane suyu alınır. Yarım tatlı kaşığı menekşe yağı, iki tatlı kaşığı kaymak ve iki tatlı kaşığı bal buna eklenir.

Buna yeteri kadar mısır unu eklenerek krem haline gelmesi sağlanır. Krem elde edildikten sonra cilde uygulanır ve yirmi dakika bekledikten sonra yıkanır. Bu maske haftada bir kez yapılabilir.

Cilt Lekelerine Faydalı Menekşe Yağı Maskesi:

Üç damla menekşe yağı, iki tatlı kaşığı yoğurt, iki çay kaşığı nişasta ve yarım tatlı kaşığı bal karıştırılır. Bu karışım cilde sürüldükten on beş dakika sonra bol su ile yıkanır. Bu tarif haftada iki kez uygulanabilir. Bu maskeler sayesinde cilt lekelerinin rengi açılır ve cilt daha temiz görünür. Cilt lekelerinin giderilmesinde menekşe yağı kullanımı çok etkin bir yöntemdir

Aynı zamanda ciltte mikrop oluşumunu önleyerek cildin temiz kalmasını sağlar. Pek çok cilt hastalığına iyi geldiği için cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Eğer cilt lekelerinden veya çeşitli cilt rahatsızlıklarından şikayetçiyseniz, siz de menekşe yağı kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullandığınızda cilt rahatsızlıklarınızın ve cilt lekelerinin azaldığını görecek, temiz bir cilde kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git