Menekşe Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Menekşe Yağının Saça Faydaları

Menekşe Yağının Saça Faydaları
8 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.430 kez okundu.

Menekşe Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Menekşe yağı saç bakımında kullanılan önemli ürünlerden biridir çünkü saç için pek çok faydası vardır. Bunlar arasında saç derisini güçlendirmesi, saçı canlandırması, saça parlak bir görünüm vermesi ve dökülmeleri büyük oranda engellemesi sayılabilir. Hanımların kabusu olan saç uçlarındaki kırıkları ise hızlı ve doğal bir şekilde tamir ederek yeni kırıkların oluşmasını önler.

Menekşe Yağının Saça Faydaları ve Tarifleri

Menekşe yağının saça faydaları bu kadarla da sınırlı kalmaz. Kafa derisindeki ölü deriyi temizlediğinden saç derisinin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Böylece saçların daha parlak çıkması mümkün olur. Ayrıca pek çok kişinin problemi olan kepeğe karşı da menekşe yağı kullanılır.

Kepek oluşumunu önleyerek saçların temiz ve bakımlı görünmesini sağlar. Menekşe yağının saça faydalarını gördükten sonra peki ben bunu saçıma nasıl uygulayacağım diye düşünüyorsanız, işte size iki tarif.

Saç Dökülmesine Karşı Menekşe Yağı Maskesi:

Dört tatlı kaşığı menekşe yağı, iki tatlı kaşığı susam yağı, bir adet yumurta sarısını karıştırıp güzelce çırpın. Bu karışımı saç diplerine sürün ve bir saat bekleyin. Sonra saçınızı suyla yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Saç Kırıklarını Onaran Menekşe Yağı Maskesi:

Bir tatlı kaşığı menekşe yağı, bir tatlı kaşığı jojoba yağı, bir tatlı kaşığı badem yağı ve dört tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırın. Bunu saç diplerine sürün ve bir saat bekledikten sonra yıkayın. Bunu haftada bir kez yaptığınızda saç kırıklarınızın onarıldığını ve saçınızın daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz.

Menekşe yağı saça derinlemesine bakım yapar ve saçı güçlendirerek sağlıklı görünmesini sağlar. Menekşe yağı ile yapılan yukarıda tarifi verilen maskeleri düzenli bir şekilde saçınıza uyguladığınızda, saçlarınızın güçlendiğini, kepek oluşumunun önlendiğini, kırıkların azaldığını göreceksiniz.

Pek çok kişi için sorun olan kepek, saç uçlarındaki kırıklar, saçın cansız görünmesi gibi saç problemleri artık sizin için sorun olmayacak. Saçınızın canlılığı ve sağlıklı parlaklığı herkesin dikkatini çekecek. Saç bakımında çok önemli bir yere sahip olan menekşe yağını kullanarak siz de saçlarınızda fark yaratabilirsiniz, istediğiniz saçlara kavuşarak saç sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git