Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları - saglikdas.com

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları
8 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.025 kez okundu.

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

Metabolizmanızı hızlandırarak ideal kilonuza ulaşmak zor olmayacaktır. Metabolizmayı hızlandırmanın yolları oldukça kolaydır. Kahvaltı yapmadan kilo vereceğini düşünenler oldukça yanılmaktadır. Kahvaltınızı mutlaka düzenli yapın. Kahvaltınızın düzenli olması metabolizma hızınızı arttıracaktır.

Kesinlikle aç kalmayın. Aç kalarak zayıflayamazsınız. Araştırmalar fazla aç kalanların daha sonra kilo veremez hale geldiğini gösteriyor. Mutlaka ara öğünleriniz olsun ve bu ara öğünlerde sağlıklı, az kalorili besinler almaya özen gösterin.

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları ve Yöntemleri

  • Mutlaka günde 2 litre su tüketin. Ne daha az ne daha fazla tam 2 litre su metabolizmanızı oldukça hızlandıracak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
  • Düzenli spor yapmayı ihmal etmeyin. 30 dakika günlük yürüyüş kalbinizi korumaya yardımcı olduğu gibi metabolizmanızı da hızlandırırsınız.
  • Günlük beslenmenizde yeterli miktarda protein almalısınız. Eksik protein almanız durumunda kaslar erirken fazla protein size yağ olarak dönecektir.
  • Günlük beslenme programınıza böğürtlen, elma gibi lif yönünden zengin gıdalar eklemeyi unutmayın. İçerdikleri pektin lifi sayesinde bu meyveler metabolizmanızı hızlandıracaktır.
  • Metabolizmayı hızlandırmanın yollarından biri de akşam yemeklerinizi çok geç saate bırakmadan her gün aynı saatte ve erken saatlerde yemek yemektir. Bu şekilde vücudunuzdaki yağ yakımı daha güçlü olacaktır.
  • Uyku saatlerinizi çok uzun tutmayın. Günlük 7-8 saat yetişkin bir birey için yeterli olabileceği gibi her gün aynı saatte uyumak ve uyanmakta metabolizma hızınızı oldukça arttıracaktır.
  • Yemek menünüze 3 kaşık yoğurt ekleyerek daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Gün içinde alacağınız yoğurt ve süt metabolizma hızınızı arttıracaktır.
  • Son yıllarda ismi sıkça duyulan yeşil çay da metabolizmanızı hızlandıran gıdalardandır. Metabolizmanızı hızlandırmak için asitli içecekleri hayatınızdan çıkartmalısınız. Gün içinde ise fazla olmamak şartıyla yeşil çay içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git