Meyan Kökü Faydaları - saglikdas.com

Meyan Kökü Faydaları

Meyan Kökü Faydaları
8 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.106 kez okundu.

Meyan Kökü Faydaları Nelerdir?

Tatlımsı bir bitki olan meyan kökü, birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılmaktadır. Özellikle Urfa’da bolca tüketilen bir bitkidir. Meyan kökü faydalarını sizler için derledik. Meyan kökünün bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır.

Bu bitkiyi düzenli olarak kullanan kişiler, çok nadir olarak hastalıklara yakalanırlar. İltihaplara etki eden meyan kökü, özellikle balgam oluşumunu, öksürüğü ve ses kısılmasını giderir.

Hücresel ağrılar için birebirdir ve ateş düşürücü etkisi vardır. Kabızlığa iyi gelir. Ayak ağrılarına ve kramplarına birebirdir. rahatsızlıklarında etkin bir şekilde kullanılabilmektedir Çeşitli sivilce problemlerini,

sedef hastalığını ve daha birçok cilt sorunları tedavi edici özelliği vardır. Meyan kökü iyi bir idrar söktürücüdür. Siroz hastalığında ve karaciğer sorunlarında kullanılır. Meyan kökü tansiyonu dengede tutar ve Addison hastalığının tedavisinde kullanılır.Gastrit, reflü, ülser

Meyan Kökü Faydaları ve Etkileri

Meyan kökü suyu ile gargara yaparak ağız içi yaraları ve aftları giderebilirsiniz. Oldukça önemli hormonları salgılayan böbrek üstü bezi ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılır. Karaciğeri koruyucu etkisi vardır.

Hormon düzensizliklerine iyi gelir. Meyan kökü ile elde edilen jel sayesinde egzama sorunlarınız çözülür. İyi bir idrar söktürücü olan meyan kökü, çeşitli böbrek rahatsızlıklarında ve mesane sorunlarında kullanılmaktadır.

Mikrobik çıban oluşumlarında oldukça etkili bir bitkidir. Meyan kökü, gül hastalığının tedavisinde oldukça etkilidir. Bir eklem rahatsızlığı olan gut hastalığının tedavisinde yardımcı madde olarak meyan kökü kullanılır.

Çeşitli sindirim sorunlarına iyi gelir. Sindirimi güçlendiri. Kabızlığı giderir.Meyan kökü harika bir antioksidandır.Gribal enfeksiyonlarda, bronşitte ve bunun gibi solunum rahatsızlıklarında etkilidir.Vücudu toksinlerden korur.

Meyan Kökünün Zararları

  • Vücudun potasyum değerini azaltır ve aşırı kullanımlarda ödemlere sebep olur.
  • Fazla tüketim ile böbrek rahatsızlıkları oluşabilir.
  • Tansiyonu olan kişilerin meyan kökünü temkinli kullanması gerekir.
  • Meyan kökü yetişkinler içindir. Çocuklara vermeyiniz.
  • Her gıda da olduğu gibi meyan kökünde de aşırı kullanım tehlikelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git