Mezoterapi İle Zayıflama - saglikdas.com

Mezoterapi İle Zayıflama

Mezoterapi İle Zayıflama
9 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.317 kez okundu.

Mezoterapi İle Zayıflama?

Bölgesel zayıflama olan mezoterapi ile zayıflama memnun olunmayan bölgelere uygulanan iğneli bir tedavi yöntemidir. Bu iğneli tedavi sayesinde tedavinin uygulandığı bölgeler incelir ve zayıflar. Bu yöntem tüm vücut yerine özellikle belirli bölge şikâyetleri için kullanılan bir zayıflama yöntemidir. Mezoterapi ile zayıflama aşağıda yer almaktadır.

Mezoterapi İle Zayıflama Uygulaması

1.Mezoterapi işlemi vücutta bulunan problemli bölgelere uygulanmakta ve küçük iğne eşliğinde yağ parçalayıcı enjekte etmektedir. Uygulanan bu yağ yakıcılar da sorunlu bölgedeki yağları parçalayarak kan dolaşımını hızlandırır.

2.Bu işlemden kaç seans faydalanacağınız doktorunuz belirler. Yağ kütlesi, boy ve ağırlık seans sayısını etkilemektedir. Ortalama sekiz ile on seans arası uygulamalar yapılır. Bölgesel zayıflama uygulaması sağlıklıdır. Çünkü vücuttaki kas kütlesi korunarak işlem yapılır.

3.Bu işlemin yanında şişman olan hastalara diyet verilmektedir. Bunun sebebi şişman kişilerde sadece bu yöntemle sonuç alınamamasıdır. Eğer varsa kişinin sağlık problemleri göz önünde bulundurulur ve boy, kilo gibi faktörlere bakılarak diyet listesi hazırlanır.

4.Tedavinin başarılı sonuçlar vermesi için iki yönden de ilerlemesi gerekir. Yani normal kiloya sahip kişilere de spor hareketleri önerilir ve böylece mezoterapi işlemini desteklemeleri istenir. Kesin sonuçlar alabilmek için yan uygulamalar da dikkat etmek gerekmektedir.

5.Sarkma ve deforme mezoterapi işlemi ile zayıflamada söz konusu değildir. Vücut zayıflarken biçimlenir. Bu işlem on sekiz ve altmış beş yaş arasındaki kişilerde erkek, kadın fark etmeden uygulanabilir.

6.İşlemden sonra on iki saat banyo yapılmaması gerekir ve bölgeye su değdirilmemelidir. Bu işlemden bir ay sonra kadar bir sürede bir beden incelme yaşandığı gözlemlenmiştir. Yaşanan bu incelme mezoterapi yanında uygulanan spor hareketleri ya da diyetle sağlanır.

Mezoterapi İle Zayıflama Yöntemi Kimlere Uygulanmaktadır

Yöntem on sekiz ile altmış beş yaş arasındaki bütün kadın ve erkeklerde uygulanabilecek tıbbi bir yöntemdir. Adet ve emzirme dönemlerinde uygulanabileceği gibi gebelikte de herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Ancak yine de tavsiye edilmez. Kalp yetmezliği, böbrek rahatsızlıkları, diyabet, kanser hastaları, kan pıhtılaşma sorunu olan kimselerde ve felç geçirenlerde bu uygulama yapılamaz.

Mezoterapi İle Zayıflama Ücretleri Ne Kadar Olmaktadır

Bu yöntem ile zayıflama maliyeti seans başına ve bölgesel yağ kütlesinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı ise yüz ile iki yüz Türk Lirası arasında değişir. Eğer bel ve kalça bölgelerinde yağ kütlesi hafif ise yüz Türk Lirası gibi bir rakamdan başlar.Aşırı yağ kütlesine sahip olan kişilerde ise üç yüz Türk Lirasına kadar çıkar. Bu yöntem diğer zayıflama yöntemlerine oranla zahmetsiz ve ucuz bir yöntemdir denebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git