Mezuniyet Saç Modelleri - saglikdas.com

Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri
9 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.151 kez okundu.

Mezuniyet Saç Modelleri?

Hemen hemen her üniversiteli kız, hayata atılmadan önceki ilk özel günü olan mezuniyet balosun hayalini kurar. Baloda ne giyileceği, kiminle partner olunacağı, nasıl bir saç yapılacağı, hangi ayakkabının tercih edileceği son senenin en gözde konularındandır. Mezuniyet saç modellerini seçerken çeşitli değişkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Öncelikle saçınızın yapısını belirleyecek en önemli unsur, seçilen kıyafettir. Kıyafetiniz açık ve dekolteli ise, saçlarınızı açabilirsiniz. Eğer daha kapalı ve uzun bir elbise tercih ettiyseniz de topuz saç sizin için doğru tercih olacaktır. Mezuniyet saç modellerini sizler için tek tek maddeler halinde hazırladık.

Mezuniyet Saç Modelleri Nasıl Yapılış Tarifi

Topuz Saç Modeli:

Kişiyi oldukça asil gösteren yüksekten yapılan topuzlar, son dönemlerin favori saç tiplerinden. Topuz saça eşlik edecek en güzel aksesuar ise ufak bir küpe. Şık bir küpe sayesinde çok daha asil ve zarif görünebilirsiniz.

Uzun Saç Modelleri:

Uzun saçlara sahip olan kişilerin yardımına dalgalı fön ve maşa yetişmektedir. Bu kişilerin saçlarını kesinlikle açık tutması gereklidir. Saç bantları ise kıvırcık saçlara sahip kadınlar için öncelikli tercih olabilir.

Kısa Saç Modelleri:

Kısa saç her zaman marjinal saçtır. Sprey ve jöle ile oldukça sempatik görünen saç modellerini elde edebilirsiniz. Kısa saçların yanında cüretkar küpeler kullanarak ahenginize ahenk katabilmeniz mümkün.

Örgü Saç Modelleri:

Göğüs dekolteli bir kıyafetle iyi gidebilecek örgü saç modelleri, maalesef her yaş için uygun olamıyor. Bu sebeple belki de balo gecenizde son kez örgü saç modellerinden birini uygulayabilirsiniz. Örgünüzü postişle desteklemeniz de mümkün.

Dağınık Topuz Saç Modeli:

Her daim popülerliğini koruyan saç modellerinden biri olan dağınık topuz saç modeli, kadınlara oldukça asil ve zarif bir görüntü vermektedir. Fakat bu model evde yapılmaya uygun değildir. Oldukça zor yapılan dağınık topuz saç modelini mutlaka güvendiğiniz bir kuaföre yaptırınız. Yoksa geceniz rezil olabilir. Dağınık topuzun dağılmaması için jöle ve sprey kullanabilirsiniz. Dağınık topuz saç modeli, kadınlara marjinal bir hava katar. Çünkü genellikle bu saç modelini ünlü kişiler özel günlerde uygularlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git