Mide Küçültme Yolları - saglikdas.com

Mide Küçültme Yolları

Mide Küçültme Yolları
9 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.094 kez okundu.

Mide Küçültme Yolları Nelerdir?

Mide küçültme yolları sadece cerrahi olarak değil düzenli yeme alışkanlığı ile de saylanabilecek işlemlerdir. Genellikle kilo sorunu olan insanların ne kadar yemek yerlerse yesinler doymadıkları söylemelerine tanık oluruz.

Sürekli yemek yeme k isteyen insanları mide büyüklükleri normalden fazla olabilir. Mide küçültme işleminin ameliyatla yapılası son çare olarak düşünülmelidir. Çünkü ameliyat ile mide küçültme doktorlar tarından da gerek görülmedikçe tavsiye edilmeyen bir yöntemdir.Kendi kendinize midenizin küçülmesini sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin iradeniz ile ilgilidir.

Mide Küçültme Yolları ve Yapılması  Gerekenler?

  • Midenizin küçülmesini sağlamak öncelikle yapmanız gereken her acıktığınızda buzdolabına koşmamak olacaktır.
  • Mutlaka düzenli öğün araları ile sağlıklı yemekler yiyin.
  • Çok acıkmadan ve kan şekeriniz düşmeden üç ya da dört öğün yemek yiyin.
  • Bu sırada metabolizmanızın hızlı ve düzenli çalışmasını sağlayacak besinler tüketin ve bol su için.
  • Özellikle yemeklerden on dakika önce içeceğiniz bir bardak su tokluk hissi vereceğinden öğünde çok fazla yemenize engel olacaktır.
  • Sebze, meyve ve salata tüketmeniz metabolizmanızın ve sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle öğle yemeklerinde salata tercih edin, öğle ve akşam yemeği arasında bir porsiyon meyve tüketin, akşam yemeklerinde sebze veya beyaz et tercih edin. Akşam yediden sonra yemeyi kesin.

Sürekli bir şeyler yemeniz, atıştırmanız beyninize tok olduğunuz sinyalinin gitmesini engeller. Acıktığınızda ya da canınız bir şeyler yemek istediğinde öğün saatinizi beklediğinizde ertesi gün aynı saatte yine açlık hissi duyabilirsiniz.

Yine öğün saatinizi beklediğinizde beyninize o saatlerin yemek saatiniz olmadığı sinyali gönderilir ve bir sonraki gün daha önce açlık hissettiğiniz saatlerde artık açlık hissetmezsiniz. Bu şekilde düzenli yemeye kendinizi ve bedeninizi alıştırdığınızda mideniz otomatik olarak küçülecektir.

Mide Küçültme Yöntemleri

Çünkü sürekli atıştırmanız midenizin dinlenmeden aralıksız olarak çalışmasını ve besinleri öğütmeye çalışmasına da neden olmaktadır. Bu durumda da mideniz yorgun olur ve yediklerinizi öğütemez duruma gelir

Mide içindeki besinler öğütülerek atılamadığı içinde zamanla midenizin genişlemesine ve sarkmasına neden olarak sizi çeşitli sağlık sorunları ile baş etmek zorunda bırakır.Mide küçültme yolları öğünlerinize ve yediklerinize dikkat etmekle başlar. Her şeyden önce sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız midenizi kontrol altına alın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git