Mısır Unu Peelingi - saglikdas.com

Mısır Unu Peelingi

Mısır Unu Peelingi
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.188 kez okundu.

Mısır Unu Peelingi Önemi

Mucizevi mısır unu peelingi aracılığı ile kusursuz bir cilde sahip olmanın tam zamanı. Cilt üzerindeki tüm ölü hücrenin atılmasını sağlayarak parlak bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar için biçilmiş bir kaftan olacak mısır unu peelingi aracılığı ile sağlıklı bir görünüme kavuşmak artık çok kolay.

Tüm bayanların korkulu rüyalarından biri de çileli siyah noktalardır. Tüm işlemlere rağmen kaybolmayan siyah noktalar bazı kozmetik ürünler aracılığı ile ters tepki vererek çoğalmaktadır.

Bu tür problemleri reddeden mısır unu peelingi tüm siyah noktaları yok ederek tekrarlamasını engellemektedir. Canlı ve parlak bir cilde sahip olmanın ilk adımı her zaman temizliktir. Bu tür işlem sırasına öncelik tanıyan mısır unu peelingi ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur ve yağların kaybolmasını destekler.

Mısır Unu Peelingi İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 yemek kaşığı kil
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

İçerdiği mineral ve vitaminler aracılığı ile ciltte yenilenme sürecini destekleyen mısır unu peelingi yapımı için öncelikle 1 yemek kaşığı mısır unu ve 1 yemek kaşığı kili derin bir kaba alarak karıştırın.

Daha sonra 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı limon suyunu da ilave ederek karıştırma işlemine devam edin. Bu işlem sonrasında hazırladığınız karışımı cildinize ince bir tabaka halinde sürerek masaj yapın.

Mısır Unu Peelingi Faydaları

5 dakikalık masaj işleminden sonra cildinizi ılık su aracılığı ile durulayın. Haftada bir kez uygulayacağınız mısır unu peelingi sonrası cildinizde rahatlama ferahlama hissedebilirsiniz.

Dillere destan mısır unu peelinginde kullanılan yoğurt cildi yenileme özelliğine sahiptir. Ölü hücre atılımını sağlayarak cildi yenileyen yoğurt aynı zamanda kullanıcının canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Peelingte kullanılan limon sahip olduğu C vitamini sayesinde cilt üzeride oluşan sivilce lekeleri için biçilmiş bir kaftan olacaktır. C vitamini cildin yenilenmesini sağlayarak onarım sürecinin başarıyla gerçekleşmesini sağlamaktadır. Sizlerde kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız pratik yöntemler aracılığı ile mısır unu peelingini kısa zaman zarfı içinde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git