Naıl Art Tırnak Süsleme - saglikdas.com

Naıl Art Tırnak Süsleme

Naıl Art Tırnak Süsleme
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.270 kez okundu.

Naıl Art Tırnak Süsleme Şekilleri

Nail art tırnak süsleme bayanların tırnaklarına çok daha güzel bir görünüm kazandırmak için yapılan muhteşem bir sanattır. Ülkemizde bayanların kendilerine daha fazla ilgi gösterme ve bakımlarına önem verme oranları giderek artıyor.

Nail art tırnak süsleme sanatı da ilk olarak yurt dışında ortaya çıkmıştır ve kısa süre içinde ülkemizde yaygınlaşmıştır. Tırnak süsleme sanatının ülkemize girmesinden sonra popülaritesinin sürekli arttığı görülüyor.

Naıl Art Tırnak Süsleme Nasıl Yapılır?

Nail art, bakımlı tırnakların çok daha güzel bir görünüme sahip olması için bazı boya maddeleri ve çeşitli renkler ile şekil verilmesi olarak tanımlanabilir. Tırnak süsleme yapıldıktan sonra bayanların tırnakları çok daha etkileyicibir görünüm kazanır ve tırnakların daha canlı görünmesini sağlar. Tırnak süsleme sanatının nasıl yapıldığını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

  • Nail art uygulamasını yapmadan önce tırnak bakımının eksiksiz olarak yapılması en olumlu sonuçları verecektir. Tırnak etlerinin geriye doğru itilmesi, tırnak içinin temizlenmesi ve tırnağı yumuşatıcı maddelerin sürülmesi nail art yapmadan önce eksiksiz olarak yapılmalıdır.
  • Nail art yapılırken bildiğimiz ojelerden farklı bir yapıya ve renge sahip olan ürünler kullanılmaktadır.
  • Tırnak süsleme işlemine başlamadan önce baz oje kullanılması gerekir. Süsleme yapılacak tırnağın üzerinde ince yapıda bir baz oje sürülerek 1 ya da 2 dakika kurumasının beklenmesi gerekir. Bu işlem süsleme yapılacak tırnağa bir ön hazırlık aşamasıdır.
  • Nail art ojesi tırnakların kurumasından sonra uygulanır. Baştaki aşamada yapılacak şeklin ana hatlarını belirlemek için beyaz renge sahip bir oje kullanılır ve içinin süslemesi için farklı renkte ve parlak ojelerin tercih edilmesi gerekir.
  • Nail art uygulaması bittikten sonra daha estetik ve etkileyici bir görünüm kazandırması açısından saroski taşlarının kullanımı yapılabilir.

Naıl Art Tırnak Süsleme Seti

Tırnak süsleme sanatı için kullanılan ürünler çeşitlilik göstermektedir. Bilinen ojelere göre renklendici özelliği olan ve kalıcı bir tesir yaratan ojelerin kullanılması gerekir. Tırnak süsleme sanatının uygulaması çizim üstüne kuruludur.

Bu yüzden ince uçlu uygulama kalemlerinin kullanılması yarar sağlayacaktır ve tırnak süsleme işleminden önce yapılacak bir öz hazırlık işlemi ile rahat bir süsleme yapabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git