Nane İle Cilt Bakımı - saglikdas.com

Nane İle Cilt Bakımı

Nane İle Cilt Bakımı
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.032 kez okundu.

Nane İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Nane ile cilt bakımı aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız mükemmel cilt maskesi onarım sürecini başlatarak cildin ferahlamasını sağlar.

Kısa zamanda cilde parlaklık veren bu cilt bakımı aynı zamanda nem ihtiyacını da karşılayarak kuruluk problemini de geride bırakır. Ölü hücreleri temizleyerek kişiye taze bir cilt sunan nane ile cilt bakımı aynı zamanda gözeneklerin açılarak temizlenmesini de sağlar.

Tüm kozmetik ürünleri geride bırakarak kimyasal madde kullanımını reddeden bu cilt maskesi organik ürün kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Cilde kısa zaman zarfında canlılık ve parlaklık sağlayan nane ile cilt maskesi pürüzsüz bir görünüm sağlamak isteyenler için harikalar yaratır.

Nane İle Cilt Bakımı Yapımı İçin Gereken Malzemeler:

  • Nane yaprağı
  • Yoğurt
  • Salatalık
  • Limon Suyu

Nane ile cilt bakımı için öncelikle salatalıklar karıştırıcı aracılığı ile püre haline getirilir. Daha sonra hazırlanılan salatalıklara nane yaprağı, yoğurt ve limon suyu eklenerek karışım haline getirilir. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışım krem kıvamına gelene dek karıştırılır ve ardından ince bir tabaka halinde cilde masaj aracılığı ile yedirilir.

Nane İle Cilt Bakımı Faydaları

Yaklaşık 15 dakika bekleme işleminin ardından maske ılık su aracılığı ile yıkanır. Cildinizin pürüzsüzlüğe kavuşması adına oldukça etkili yöntemler arasında yer alan naneli cilt maskesi sahip olduğu vitaminler ile cildi yenileyerek ferahlık verir.

Kusursuz bir cildin ilk adımları arasında yer alan nane ile cilt bakımı ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak derinlemesine temizlik imkanı sunar. Her cilt tipine uyum sağlayarak harikalar yaratan bu cilt maskesi aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını da sağlamaktadır.

Cilde canlılık ve parlaklık sağlayan yoğurt aynı zamanda sahip olduğu vitaminler ile cildi yenileme özelliğine sahiptir. Salatalık ise ciltteki ölü hücrelerin giderilmesini sağlayarak yorgun cilt tipini canlandırır. Sizlerde kısa zaman zarfı içinde sağlıklı bir cilt tipine sahip olmak istiyorsanız kesinlikle nane ile cilt bakım maskesini denemelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git