Nano Maske - saglikdas.com

Nano Maske

Nano Maske
10 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 931 kez okundu.

Nano Maske Önemi

Hepimiz yüz temizliği için, gözeneklerin açılmasını sağlamak için, kırışıklıkları gidermek için uygulanan maskeleri duyduk. Pekinano maske nedir? Nano maske, cilde diğer maskelere göre daha kolay etki eden, cilt hücrelerinin daha hızlı faaliyette bulunmasını sağlayan bir maskedir. Bu etkiyi içinde nano yani gözle görülemeyen çok küçük boyutta bulunan altın parçacıkları sayesinde verir.

Bu nano altın parçacıkları cildin derinlerine nüfuz ederek, maskenin işlevini daha etkili bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olur. Nano maske cilt hücrelerinin daha hızlı çalışmasını sağladığı için ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde daha etkilidir.

Nano Maske Faydaları

Nano maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü bütün makyajdan, kirden iyice temizlemelisiniz. Yüzünüzün temiz olduğundan emin olduktan sonra nano maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yirmi dakika bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden temizleyebilirsiniz.

Bu noktada cildinizin alerjik bir reaksiyon verip vermediğine bakmalısınız. Eğer cildiniz alerjik reaksiyon gösteriyorsa bu maskeyi uygulamayın. Herkesin cildi farklıdır ve farklı şeylere farklı tepkiler gösterebilir. Kendi vücudumuzun sesine güvenmeli ve tepki gösterdiği bir şeyi kullanmamalıyız.

Nano maskenin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Egzamalı, sivilceli, yanık, yara veya ödem olan bir bölgede kullanılmamalıdır. Ürün, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Nano Maske Etkisi

Nano maskenin içeriği nedir diye soracak olursanız, nano maske şunlardan oluşur:  A, B1, B2, B3, C, E gibi vitaminler, magnezyum, protein, kalsiyum, amino asit, kafein, demir ve mikro elementler, nano maskenin içinde bulunan şeylerdendir. Nano maske melanin oluşumunu önler, böylece cildi lekelerden arındırır. Yeni lekelerin oluşmasını engeller. Aşırı yağ üretimini de kontrol altına alarak, sivilcelerin oluşmasını önler.

Alerjik bir durum ortaya çıkmadığı taktirde kullanıldığı zaman cilt lekelerinin azalması, sivilcelerin oluşmasının önlenmesi gibi pek çok yararı olan nano maskeye karşı eğer alerjik bir reaksiyon oluştuysa kullanımı bırakılmalıdır. Çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Açık yara, güneş yanığı, kaşıntı, egzama, yanık, akne gibi sorunlu bölgelere ise kesinlikle uygulanmamalıdır.

Bunlara dikkat edildiği taktirdenormak bir maskeden daha etkili olan nano maskenin kullanılmasında bir sakınca yoktur ve kullanıldığında diğer maskelerden daha etkili olduğu kolayca görülebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git