Naturel Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Naturel Makyaj Nasıl Yapılır

Naturel Makyaj Nasıl Yapılır
11 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.123 kez okundu.

Naturel Makyaj Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde moda olan, makyaj yokmuş gibi görülen makyaj yöntemi doğal olarak naturel makyaj nasıl yapılır konusunu da gündem getirdi. Bu yazıda naturel makyaj nasıl yapılır konusu açıklanacak ve bu makyaj yönteminin tüm püf noktaları etraflıca anlatılacaktır.İlk olarak bu işlemin ilk adımlarından biri doğru ten renginin belirlenmesidir.

Yer yer oluşan kızarıklıklardan ve lekelerden oluşan bir ten estetik açıdan uygun değildir. Bu sebeple önce ten renginiz bilinmelidir. Daha sonra ten renginizle aynı tondaki fondöteni küçük noktalar halinde yüzünüze sürün ve iyice dağıtın.

Naturel Makyaj Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

Daha sonra gölgeleme için iki ton daha koyu olan fondöten edinin ve yüz hatlarınızda gölgeleme yapılan yerlere yani elmacık kemikleri kaş üstü ve burun kenarına yine nokta şeklinde az miktarda sürün ve ardından dağıtın.

  • Aydınlatma İşlemi

Cildinizin aydınlatmaya ihtiyaç duyduğu durumlarda yani solgun bir yüze sahip olduğunuz günlerde burun kenarlarına, dudak kenarlarına kaş kemiğine ve burun deliklerinize parlatıcı sürerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Allık sürme işlemi

Elmacık kemiklerinize hafif pembemsi bir allık sürerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın amaç doğal görünmek. Allık rengi ve miktarı abartılmamalıdır.

  • Sabitleme işlemi

T bölgesine uygulayarak makyajınızı bir fondöten yardımıyla sabitleyin.

  • Maskara Kullanımı İşlemi

Eyeliner naturel makyaj için fazla kaçabilir. Bu sebeple alt ve üst kirpiklerin arasındaki boşluklara noktalar koyarak aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Tek kat kullanılacak hacim verici rimelle işi halledebilirsiniz. Kirpik kıvırıcı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Doğal Ruj Tercihi İşlemi

Doğal renkteki rujlar ön planda olmalıdır. Ancak bu renk rujları tercih ederek naturel makyaj görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ayrıca dudak renginizden bir ton koyu rengin seçilmesi gerektiği de bilinmelidir. Ruj sürme işleminden sonra parlatıcı kullanabilirsiniz. Abartmadan tabi ki.

  • Kaş Makyajı İşlemi

Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak için kalem kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanında kaşlarınızı düzgün bir şekilde taramalısınız. Kaşlar doğal görünüm işleminde es geçilemeyecek niteliktedir. Naturel makyaj yapımındaki küçük bir fire verme durumu, tüm makyajın etkisini yitirmesine neden olabilir. Bu unutulmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git