Nd Yağ Lazer Epilasyon - saglikdas.com

Nd Yağ Lazer Epilasyon

Nd Yağ Lazer Epilasyon
11 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.411 kez okundu.

Nd Yağ Lazer Epilasyon Önemi

Nd yağ lazer epilasyon esmer tenli insanlarda kullanılan kıl köklerine etki eden uzun dalga boyu olan lazer yöntemidir. Tüy dökücü krem, tıraş ya da ağda yöntemleri ile kıllarla mücadele etmek hem yorucu hem de vakit alıcıdır.

Vakit almayan ve kalıcı olarak kıllarınızdan kurtulmak istiyorsanız lazer yöntemi tercih edebilirsiniz. Cilde uygun olarak ayarlanan dalga boyu ışınları kıl köklerini görerek absorbe eder. Kıl köklerinin yakılması ile tekrar kıl oluşumu engellenir.

Lazer epilasyon yapılmadan önce teninizi bronzlaştırmamış olmalısınız. Aynı zamanda 3 hafta kadar ağda ve cımbızı yöntemi kullanmamalısınız. Tüy dökücü krem ya da jilet kullanmalısınız.

Nd Yağ Lazer Epilasyon Uygulaması

Uygulama sırasında acı hissi minimum seviyededir.Sadece ışınları minik bir şekilde hissedersiniz. Vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir. 45 gün ila 60 gün ara ile dört ya da altı seans yapılmaktadır.

Daha sonrasında kıllarınız ile bir daha uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Nd yağ lazer epilasyon 1064 nanometre dalga boyuna sahiptir. Epilasyon ile birlikte varis tedavisinde de kullanılmaktadır. Bazılarımızın kıl kökleri ince bazılarımızın kıl kökleri kalın yapıdadır.

Bu durumda kıl köklerinin ince ve kalınlığı ile az ya da çok oluşuna bağlı olarak seans sayısı 8 ila 10 a kadar çıkarılabilmektedir. Seans aralarında 4 ile 6 hafta olarak değişiklik gösterir.

Nd Yağ Lazer Epilasyon Zararları

Epilasyondan hemen sonra ciltte kızarıklık oluşabilir ancak bir iki saat içinde kaybolur. Lazer epilasyon güvenebileceğiniz bir yöntemdir. Hiç bir sakıncası yoktur. Batık kıl oluşumlarında tedavi edicidir. Enfeksiyon ve bulaşıcı hastalık oluşmaz.

Yıllardır ağda, jilet, tüy dökücü kullandınız ve artık bu işlemler canınızı mı sıkmaya başladıysa lazer epilasyon ile kılların kökünü kurutun ve bir daha uğraşmayın. Jilet ya da tüy dökücü kullanmanız kılların kısa sürede uzamasını ve çoğalarak sertleşmesine neden olmaktadır. Ağda ise vakit alıcı ve uğraştırıcı aynı zamanda da bazı insanlar için oldukça can yakıcıdır.

Üstelik ağda uygulaması batıkları da beraberinde getirir. Bu da cildinizde siyah ve hoş olmayan görünüme neden olur. Lazer yöntemi ile batıkların tedavisi de yapılırken kıllarda sonsuza kadar yok olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git