Nem Maskesi - saglikdas.com

Nem Maskesi

Nem Maskesi
11 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.196 kez okundu.

Nem Maskesi Önemi

Diller destan nem maskesi aracılığı ile cildinizin ihtiyaç duyduğu nem miktarını sağlayarak canlı ve parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz nem maskesi ciltte oluşan leke problemleri içinde biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Hazırlayacağınız cilt maskesinin sahip olduğu vitamin ve proteinler sayesinde cilt kendini yenileyerek onarım sürecini başlatmaktadır. Cildin temizlenerek ölü hücre atılımının gerçekleşmesini sağlayan nem maskesi aracılığı ile kısa zaman zarfında sağlıklı görünen cilt tonuna sahip olabilirsiniz.

Nem Maskesi İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 4 çorba kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı badem sütü
  • 2 yemek kaşığı süt kaymağı

Cildinizin aydınlanarak arınmasını sağlayacak mükemmel nem maskesinin yapımı için öncelikle badem sütünün içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt, 4 çorba kaşığı kakao ve 1 yemek kaşığı bal ilave edilerek karıştırılır. Bu işlem sonrasında karışım cilde ince bir tabaka halinde masaj aracılığı ile sürülerek yaydırılır. Maske yaklaşık 20 dakika cilt üzerinde bekletilerek su aracılığı ile yıkanır.

Nem Maskesi Ne İşe Yarar?

Gerçekleştireceğiniz bu işlem sonrasında cildinizin ferahladığını hissedeceksiniz.  3 günde 1 uygulayacağınız nem maskesi aracılığı ile yumuşak ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız nem maskesinin içerisinde bulunan bal ciltteki onarım işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Kısa zaman zarfı içinde cildi yenilerek oluşan izlerinde yok olmasını sağlayan bu maska parlak bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Kullanacağınız badem sütü cildin kadife bir yapıya sahip olmasını destekler.

Nem Maskesi Kullananlar

Kullanım sonrası pürüzsüz bir yapıya sahip olacağınız nem maskesi sahip olduğu kakao sayesinde antioksidan etkisinin oluşumunu sağlayacaktır. Badem sütü protein ve vitamin açısından zengindir. Sahip olduğu e vitamini sayesinde ciltte onarım sürecinin başlamasını sağlayacak badem sütü sahip olduğu hoş kokusu ile tonik görevinde de kullanılmaktadır.

Nem açısından en çok tercih edilen bakım maskeleri arasında yer alan süt kaymağı cildin parlaması ve yenilenmesi adına önemli bir adımdır Sizlerde mükemmel nem maskesi aracılığı ile kusursuzluğu kısa zaman zarfı içinde yakalayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git