Nemlendirici Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Nemlendirici Nasıl Kullanılır

Nemlendirici Nasıl Kullanılır
11 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici nasıl kullanılırdan önce bilmeniz gerekenler vardır. Cildiniz hassas olduğu için sırf bakım yapmak için bakım yapmamalısınız. Cildinize bakım yaparken ürünü doğru kullanıp kullanmadığınıza göre yanlış cilt tipinde cildinize zarar verebileceğini unutmamalısınız.

Cilde ihtiyacı olan nem ile sağlığı nemlendiriciler kazandırır. Yanlış uygulamada ise bu nemlendiriciler cilt yapısını bozar. Ayrıca ciltte lekeler başta olmak üzere birçok probleme sebep olur. Nemlendirici nasıl kullanılır ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.

Nemlendirici Nasıl Kullanılır Uygulama Yöntemleri

1-İlk olarak nemlendirici kullanımında cildi gereğinden fazla beslememelisiniz. Yüzün tamamının nemlendiriciye ihtiyacı yok ise işlem yapmak gereksiz olabilir. Yüzdeki diğer bölgelere oranla alın bölgesi ile yanaklar daha kurudur. Bu nedenle bu bölgelere nemlendiriciyi uygulamak faydalıdır.

2- Cilt tipine uygun nemlendirici seçilmelidir. Yani cilt tipi karma, yağlı ya da kuru olarak tespit edildikten sonra nemlendirici seçilmelidir. Birçok bayan bu konuda çok yanılmakta ve yanlış ürün ile cildi tahrip edebilmektedir. Bu nedenle biz uzmana cilt analizi mutlaka yaptırılmalıdır.

3- Alınan nemlendiricilerin hafif olması önemlidir. Çünkü ağır nemlendirici kullanımı sonucunda gözenekler tıkanır. Tedavi yapılması gerekirken sonuç ziyan olur.

4- Mevsimlere göre nemlendirici seçilmelidir. Yani yazın tercih edilen bir nemlendirici kışın değiştirilmelidir. Yaz daha hafif nemlendiriciler kullanılmalı, kış soğuğa karşı koruyan nemlendiriciler seçilmelidir.

5- Nemlendirici yüze uygulanırken parmak uçları ile piyano hareketleriyle sürülmelidir. Böylece kan dolaşımı hızlanmış olur. Bu hareket yumuşak ve nazik yapılmalıdır. Bu parmak ucu hareketi gözaltı kremi uygularken de mutlaka yapılmalıdır. Çünkü kan dolaşımının en az olduğu bölge göz altlarımızdır.

6- Nemlendirici nemli bir cilde sürüldüğünde daha etkili olur. Yani nemi daha fazla ciltte hapseder. Ayrıca nemlendiricinin altına uygulanacak bakım yağı, üzerine sürülecek nemlendiriciyi daha aktif hale getirmektedir.

7- Yüze fondöten sürülmeden önce mutlaka cilt nemlendirilmelidir. Nemlendirici sürüldükten sonra cildin iyice emdiğinden emin olduktan sonra yüzünüze fondöteni uygulayabilirsiniz. Eğer fondöten yağlı değil de kuru ise bu görüntü daha doğal durur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git