Nişan Makyajı Modelleri - saglikdas.com

Nişan Makyajı Modelleri

Nişan Makyajı Modelleri
12 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.268 kez okundu.

Nişan Makyajı Modelleri?

Bayanlar özel günlerde daha güzel olmak için seçici davranırlar. Özellikle de nişan makyajı modelleri konusunda karar vermekte oldukça zorlanırlar. Aslında nişan makyajı modelleri, bayanların yüzlerine,

cilt yapılarına ve ten renklerine göre değişmektedir.Yüze ve ten rengine uygun makyajın özenle seçilmesi, en güzel ve özel günlerden olan nişan gününde bir bayanın kendini harika hissetmesini sağlayacaktır.

Nişan elbise, saç ve makyajın bir bütün halinde gelini bir prensese dönüştürmesi mümkündür. Peki, nişan makyajı yapılırken nelere dikkat edilmeli ve nasıl uygulanmalıdır?

Hanımlar kendi nişanlarında yüzlerine en uygun makyajın yapılması için kendilerini profesyonel ellere bırakmalıdırlar. 3-4 saat gibi bir süre içerisinde yapılacak olan makyajın, en ince detaylara bile özen gösterilerek yapılması gerekmektedir.

Nişan Makyajı Modelleri Nasıl Yapılır?

Makyaj özellikle suya dayanıklı yani su bazlı ürünlerle yapılmalıdır. Bu sayede sürekli hareket halinde olan, oynayan ve eğlenen bayanın kendi nişanının tadını çıkarırken makyajının akması önlenmelidir. Nişan makyajı günlük makyaja göre biraz daha baskın ve göz alıcı olmalıdır. Fakat cildin öz görüntüsünü ve rengini kapatmayacak şekilde uygulanmalıdır.

Makyaja başlamadan önce nemlendirici kremler kullanarak ve makyajın bitmesinin ardından da dondurucu sprey sıkarak makyaj sabitlenmeli ve akması engellenmelidir. Özellikle de ruj ve oje gelin adayının kıyafetinin rengine uygun olarak yapılmalıdır.

Nişan kıyafetine uygun, sade ve özenli olarak seçilen makyajın, uzun süre etkisini kaybetmemesi için mutlaka kaliteli ürünlerle yapılması gerekmektedir. Özellikle porselen makyaj denilen makyaj türünün seçilmesi, makyajın saatlerce bozulmadan kalmasını sağlayacaktır.

Nişan Makyajı Çeşitleri

Özellikle kaşların biçimli olması ve göz makyajı ile birlikte kaşlarında renginin belirginleştirilmesi gerekmektedir. Göz makyajı, vurguyu bakışlara vermek adına çok önemlidir. Keskin ve çekici bakışları yakalamak için aydınlık göz makyajı yapılmalıdır. Akmayan rimel ve toz yerine krem far seçilmesi de göz makyajının daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Maskara sürülen kirpiklere uygulanan makyaj hileleri ile kirpiklerin daha uzun görünmesi de mümkündür. Gelin adayı sarışınsa pembe ve şeftali tonları tercih edilmelidir.

Fakat esmer ise ten rengi koyu olduğundan dolayı, ten rengini kamufle etmek için gözlerde canlı renkler kullanılmalıdır. Her genç kızın hayalini süsleyen nişan ve düğün için makyaj, saç ve kıyafetle bir bütün oluşturarak gelin adayının muhteşem görünmesi sağlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git