Oje Öncesi Tırnak Bakımı - saglikdas.com

Oje Öncesi Tırnak Bakımı

Oje Öncesi Tırnak Bakımı
13 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.164 kez okundu.

Oje Öncesi Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Oje öncesi tırnak bakımı sayesinde oje sürme işlemi çile olmaktan çıkar. Normalde uzun vakitler alan ve kadınların fazla katlanamadığı bir süreç olan ojeleme işlemi, doğru teknikler uygulandığından kısa sürede  ve kusursuz bir şekilde sonlandırılabilir.  Tırnak sağlığınızı önemsiyorsanız oje öncesi tırnak bakımı tavsiyelerimizi okumanızda yarar var.

Oje Öncesi Tırnak Bakımı Yöntemleri

  • İşe tırnaklarınızı etraflıca temizleyerek başlayın. Tırnaklarınızı her yönü ile temizlediğinizden emin olun. Daha sonra tırnak diplerine yumuşatıcı krem sürün. Parlatıcı tercihinizi açık renklerden yana kullanın. Ya da şeffaf parlatıcıları tercih edin. Koyu renk ojeler ellerinizdeki kusurları gözler önüne serecektir. Bu yüzden koyu renk oje sürmekten kaçının.
  • Ojenizin çabuk kurumasını istiyorsanız size bazı öneriler sunacağız. İlk olarak eğer aceleniz varsa ojeyi tek kat sürün. 2 kat sürülen oje çabuk kurumaz ve zamandan kaybedersiniz. Ayrıca ellerinizi yarım dakika kadar soğuk suda bekletirseniz ojenin çok daha çabuk kuruduğunu göreceksiniz.
  • Eğer ojeniz düzgün bir şekilde olmadıysa ya da bir yanı kalktıysa telaşa kapılmayın. Aseton kullanarak ojeyi temizleyip tekrar sürmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey ojenin üzerine bir kat daha sürüp pamukla silmek. Bu sayede aseton kullanmadan ojeyi temizlemiş olacaksınız. Daha sonra ojenizi tekrar sürebilirsiniz.
  • Tırnak törpüsü, doğru bir şekilde yapıldığında harikalar yaratabilir. Eğer oje sürmekten hoşlanmıyorsanız ve tırnaklarınızın görüntüsü de sizi rahatsız ediyorsa, doğru törpüleme tekniği ile güzel tırnaklara kavuşabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde yapılan ince törpü sayesinde tırnaklarınız olduğundan daha parlak ve canlı gözükecektir. Be şekilde parlatıcı sürmüş havası elde edersiniz.
  • Tırnaklarınıza oje sürmeden önce tırnak sağlığınızın yerinde olmasına dikkat ederseniz, estetik açıdan daha güzel bir görüntü elde edersiniz. Haftada bir kez yapacağınız el maskeleri sayesinde tırnaklarınızın da bakımını yapmış olursunuz. Evde, doğal malzemelerle hazırlayacağınız maske sayesinde tırnaklarınızdaki beyaz lekeler yok olur. Çünkü bu lekelerin oluşmasındaki ana sebeplerden biri vitamin ve mineral eksikliğidir. Düzenli yapılan bakım sayesinde tırnaklarınızı vitamine ve minerale doymuş hale getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git