Oksijen Suyu İle Saç Açma - saglikdas.com

Oksijen Suyu İle Saç Açma

Oksijen Suyu İle Saç Açma
13 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.104 kez okundu.

Oksijen Suyu İle Saç Açma Teknikleri

Saç rengini açmak için hidrojen peroksit halk tarafından oksijenli su olarak adlandırılan bir bileşen kullanılır. Eczanelerde satışı yapılmaktadır, buradan temin edeceğiniz oksijenli su ile kendi saç renginizi hiçbir kuaföre gerek duymadan açabilirsiniz.

Fakat bu işlemi gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız, çünkü gereğinden fazla oksijenli su kullanımı saçınıza zarar verip yanmasına sebep verebilir. Oksijen suyu ile saç açma uygulaması çok dikkat arz eden bir konudur ve konuda önerilerimize göz atmanız size faydalı olacaktır.

Oksijen Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır?

  • Oksijenli suyu eczanenizden temin ettikten sonra çay bardağının yarısı kadar su ve bunun yarısı kadar (çay bardağının çeyreği) iyice karıştırılmalıdır. Bu işlemi uygulamadan saç renginizi açmak için oksijenli suyu saf hali ile kullanırsanız saçlarınız yıpranabilir ve dökülebilir.
  • İsterseniz oksijenli suyu papatya suyu veya su ile karıştırabilirsiniz. Yarım çay bardağı su ve çeyrek çay bardağı oksijenli su karıştırmak bu işlem için yeterli olacaktır. Su ile karıştırılan oksijenli su sprey uçlu bir şişeye boşaltılır. Daha sonra sprey yardımı ile saçınızın rengini açmak istediğiniz bölgesine veya tamamına püskürtülür. Yeterli ıslaklığa ulaşıldığında fön makinesi yardımı ile ısı uygulanır. Saçlarınız bu işlemden sonra kurutulmalı ve 1,5 saat bu şekilde bekletilmelidir. Daha sonra saçlarınız yıkayabilirsiniz.
  • Fön makinesine ulaşmanızın mümkün olmadığı bazı durumlardan oksijenli suyu sürüp güneş ışınlarından yararlanabilirsiniz. Güneş altında 1 saat bekleme süreci saçınızın renginin bir ton açılmasına sebep olacaktır. Fön kullanma işlemi kış mevsimlerinde tercih edilir. Yazın güneş altında yapılan işlem tavsiye edilir.
  • Oksijenli su kullanımı saçlarınızın yapısını değiştirmektedir. Pek çok durumda oksijenli su kullanan bayanların saçlarında kuruluk göründüğü tespit edilmiştir. Bunu önlemek için yapmanız gereken işlemden önce bitkisel yağlar ile saçınızı güçlendirip, ardından durulama işleminizi tamamlamanız gerekmekte. Daha sonra oksijenli su uygulaması rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Oksijenli su kullanımı saçlarınızı ne kadar açık istediğinize bağlıdır. Kişiler daha açık saç rengi isterlerse daha fazla uygulama yapabilir. İşlemler arasında en az bir hafta aralık olmak zorundadır. Bu işlemler sonunda arzu ettiğiniz gölgeli saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Oksijenli su kullanımı platin rengindeki saçları turuncuya çevirir. Sarıya daha yakın bir saç renginiz varsa daha düzgün bir açılma söz konusu olacaktır. Doğal saç rengi kumral olan kişilerde daha iyi sonuçlar elde edildiği bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git