Ölü Hücre Kremleri - saglikdas.com

Ölü Hücre Kremleri

Ölü Hücre Kremleri
15 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.160 kez okundu.

Ölü Hücre Kremleri ve Önemi

Bizleri dış tehditlerden koruyan, aynı zamanda da güzelliğimizin temeli olan cildimiz belirli süreler içerisinde devamlı olarak yenilenir. Alttan gelen yeni deri, eğer üstteki ölü deri tabakası yok edilmezse iyi hava alamaz, nem sirkülasyonunu sağlıklı olarak gerçekleştiremez ve güzelliği ortaya çıkamaz. Bunun için de düzenli olarak cildimizin üzerinde biriken ölü tabakayı temizlememiz gerekir.

Aslında bu süreç kendi kendine de gerçekleşmektedir. Fakat çok ağır olarak. Hatta alttan gelen taze deri gün yüzü göremeden ölebilir bile. Bu yüzden cilt üzerindeki devinimi hızlandırmak adına ölü hücre kremlerini kullanmak faydanıza olacaktır.Piyasada bulunan ölü hücre kremleri çok çeşitlidir. Kimisi deri için ekstra yararlar da sağlarken bazıları sadece peeling amaçlı üretilmiştir.

Ölü Hücre Kremleri ve Faydaları

Bu kremlerin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Ticari durumlar devreye girdiği için bazı kendini dünyaya ispatlamış markalar daha pahalı olabilmektedir. Fakat bu ucuz olan ürünlerin daha kalitesiz olduğu manasına gelmez.

Çünkü söz konusu kremlerin içeriği aşağı yukarı aynıdır. Sadece birkaç nüans ve marka faktörü bahsedilen fiyat dengesizliğini ortaya çıkarmaktadır. Birkaç ölü hücre kremini deneyerek size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ölü hücre kreminizi edinmeden önce mutlaka işinde uzman olan bir dermatologa başvurun. Çünkü bu kremlerin içindeki bazı maddeler sizin için uygun olmayabilir.

Ölü Hücre Kremleri ve Markaları

Dahası alerjik reaksiyonlar göstererek sağlığınızı da bozabilirsiniz. Cilt sağlığı çok önemlidir. Ancak sadece estetik kaygılar namına yapıldığında bazen sağlıklı ile sağlıksız arasındaki ince çizgi fazla önemsenmez ve güzellik uğruna sağlığınızdan olursunuz.

Edindiğiniz ölü hücre kreminizi kullanmadan önce cildinizi düzgün bir şekilde temizlediğinizden ve keselediğinizden emin olun. Ardından kreminizi kullanabilirsiniz. İşte piyasadaki yaygın ve güvenilir birkaç krem markası:

Loreal, Sisley, Lancome, Darphin, Dermalogica, Boreade, Noviderm, Ren, Nuxe Gelee, La Colline, Yves Saint Laurent, Shiseido,  Dior, Biotherm, La Pairie, Clarins, Neutrogena, Garnier, Avena Gommage, Clinique, Dr Murad, Huiles and Baumes Givenchy.Eğer ölü hücre kremini kullanırken istenmeyen bir etki ile karşılaşırsanız derhal krem kullanımını bırakın ve en yakın sağlık kuruluşundan yardım talep edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git