Örgü Saç Bandı Yapımı - saglikdas.com

Örgü Saç Bandı Yapımı

Örgü Saç Bandı Yapımı
15 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.558 kez okundu.

Örgü Saç Bandı Yapımı?

Örgü şeklinde kullanmak istediğiniz saçınızı gece ve gündüz istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı ile değişik saç şekilleri ortaya koyarak kısa sürede saçlarınıza şekil verebilir ve ilgi çekici sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Örgüler yapıldığı amaca göre çok spor ve şık dururken herhangi bir özel gecede doğru şekilde kullanılırsa insanlar arasında fark yaratacağınız saç şekli özelliğine bürünür. Örgü saç bandı yapımını öğrenerek kısa sürede güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Örgü Saç Bandı Yapımı ve Yöntemleri

Örgü saç bandını yapmak sadece 5-6 dakika almaktadır. Saça verilen şekiller içersin de en az emek sarf edilen bir yapımı vardır.

  1. Saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra düz olması için fön makinesi ile ya da saç düzleştiricisini kullanarak saçınıza düz bir şekil verin.
  2. Saçınızı düzleştirdikten sonra saçınızı elektriklendirmeyecek bir tarak yardımı işle tarayın.
  3. Saçınızı taradıktan sonra örgüye hazırsınız demektir ve hemen saçınızın sol ya da sağ tarafından kulağınızın arka ve üst bölgesinden bir tutam saç alın. Tuttuğunuz saçları diğer saçlardan ayırın ve bu tutamın çok kalın olmamasına özen gösterin.
  4. Tutamları ayırırken zorlanıyorsanız sivri bir kalem ya da krepe tarağına sahipseniz o tarağın arka kısmındaki sivriliği kullanarak tutamlarınızı eşit olarak ayırabilirsiniz.
  5. Ayırdığınız tutamı eşit olacak şekilde üç parçaya ayırın ve klasik örgü yöntemi ile düz olarak örün.
  6. Örme işlemi bittikten sonra sıkıca bir lastik toka ile tutturun ve saçınızı diğer kulağınıza doğru sabitleyin. Sabitlediğiniz örgünün kulağın arkasında kalmasına özen gösterin. Daha sonra diğer saçlarınız ile üzerini örtün.
  7. Tepede bant görünümünü alan saçınız ile farklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Günlük hayatta kullanabileceğiniz bu model sayesinde arkadaşlarınız arasına katılabilir veya okul, kafeterya gibi toplu alanlarda kuğu gibi dolaşabilirsiniz.

Bayanlar farklı saçlarla ilgi çekmeye bayılır. Farklı saçlara ulaşmak için saçınız ile uzun süre uğraşmadan fazla emek vermeden yeni stiller yaratabilirsiniz. Sizde örgü tekniklerinizi kullanarak ve ördüğünüz saçınızı farklı konumlara sabitleyerek yeni detaylar ve hoş görüntüler oraya çıkarabilirsiniz. Bant şekli her yüz şekline uyan bir saç sitili değildir. Stilinizi kendiniz yaratabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git