Orta Yaş Cilt Bakımı - saglikdas.com

Orta Yaş Cilt Bakımı

Orta Yaş Cilt Bakımı
14 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.085 kez okundu.

Orta Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımına her zaman özen gösterilmelidir. Fakat orta yaş cilt bakımı daha fazla özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Yaş ilerledikçe ortaya birçok sağlık problemleri çıkabildiği gibi cildimizde de farklı problemler oluşmaktadır. Orta yaş, sağlığa ve özellikle de cilt sağlığına en fazla dikkat edilmesi gereken yaşlardandır.

Yaşlılık sürecinin ilk adımı olan orta yaş, ciltte de çeşitli değişiklik ve deformasyonların ortaya çıktığı bir süreçtir. Bu yaşlarda yapılabilecek cilt bakımı ile yaşlılık görünümü en aza indirilebilir, cildin daha genç ve diri görünmesi sağlanabilir.

Orta Yaş Cilt Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta yaş, cilt bakım uzmanlarının 35-45 arası olarak belirlediği zamandır. Cildin yaşlanmaya ilk adımı attığı bu dönemde, cilde daha fazla özen gösterilerek yaşlanmanın belirtileri geciktirilebilir. Bu dönemde pek çok farklı problem baş gösterir. Örneğin:

  • Ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.
  • Lekeler ve akneler ortaya çıkar.
  • Cilt rengini kaybeder.
  • Yağlanma oluşur.
  • Soyulma ve güneşe karşı hassasiyet belirginleşir.

Birçok farklı probleme karşı cilt artık daha meyillidir. Bu problemlerin önüne geçmek için de yapılması ve uygulanması gereken en önemli şey orta yaş cilt bakımı yapmaktır. Orta yaş cilt problemlerinden kurtulmak için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

  • Cilt her gün temiz su ve cilt için faydalı sabunlarla temizlenmelidir.
  • Kaliteli markaların cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır.
  • Her akşam yatarken cilde nemlendiricili bakım kremleri ile masaj yapılmalıdır.
  • Cildi diri ve taze tutmak için düzenli olarak maske uygulamak gerekmektedir.

Evde kendinizin de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bitkisel maske tariflerini öğrenerek uygulamaya geçmelisiniz.

Orta yaş cilt maskesi tarifi:

8 adet üzümü iyice ezin. Üzerine 1 yemek kaşığı taze portakal suyu ve 1 yemek kaşığı yeşil elma suyu ekleyin. Pamukla cildinize masaj yapar gibi yedirin. 15 dakika bekledikten sonra cilt sabunu ile yıkayın. Her hafta düzenli olarak uygulayacağınız işlem ile cildiniz daha genç ve diri görünecek, yaşlanma belirtileri azalacaktır. Düzenli kullanım ile cilt, yaşlanmaya karşı mücadele edecektir.

Nemini kaybetmiş ciltte kırışıklığın artacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle hiyalüronik asit ve gliserol içerikli ürünlerle cildin nem tutması sağlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git