Ortama Uygun Makyaj Önerileri - saglikdas.com

Ortama Uygun Makyaj Önerileri

Ortama Uygun Makyaj Önerileri
14 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 949 kez okundu.

Ortama Uygun Makyaj Önerileri?

Makyaj her kadın için önemli bir uygulamadır. Çeşitli ortamlarda farklı türde makyaj yapmak gerekmektedir. Spor yaparken ya da sokakta dolaşırken yapılan makyaj ile özel bir günde yapılan makyajın aynı olmaması gerekir.

Kadınlar bu farklılığa özellikle önem vermektedir. Bu yazıda sizlere ortama uygun makyaj önerileri sunarak işinizi kolaylaştırmayı amaçladık. Bu yazı özellikle makyaj yapma konusunda yeterli tecrübeye sahip olmayan bayanlar için oldukça yararlı olacaktır.

Ortama Uygun Makyaj Önerileri ve Yöntemleri

Spora Gitmeden Önce Nasıl Makyaj Yapılır?

İlk olarak eğer açık alanda spor yapacaksanız mutlaka güneş kremi sürmelisiniz. Ayrıca fondöten sürmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü fondöten gözenekleri tıkar ve bu sebeple spor esnasında terleme sorunları yaşanır.

Ayrıca bu şekilde normalden daha fazla bakteri ürer ve sivilcelerin oluşması daha da kolay hale gelir. Göz makyajınızı yaparken de suya dayanıklı markaları tercih etmenizde yarar vardır. Ruj tercihinizi ise açık renklerden yana kullanabilirsiniz.

İşe Gitmeden Önce Nasıl Makyaj Yapılır?

Erken kalkmak zaten başlı başına bir derttir. İşe bakımsız gitmek ise bitkin görünmenize neden olur. Bu sebeple sabah kalktıktan sonra fazla vakit almayacak, pratik ama etkili makyaj yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Kapatıcı kullandıktan sonra, yüzünüzün parlamasını engel olmak için önlem almak gereklidir. Kapatıcı ardından az bir miktar pudra sürerek bu sorun çözülebilmektedir.Renklendirici krem kullanarak sabah mahmurluğunu yüzünüzden atıp daha canlı görünebilirsiniz.

Rimeli iki kat sürmenizde fayda var. Bu sizi gün boyu idare edecektir. Ayrıca ruju da yeteri kadar sürerek dudaklarınızı fark edilir hale getirin. İş makyajının hem pratik olması hem de uzun süre gitmesi gereklidir.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

En önemli makyajlardan biri de gece makyajıdır. Öncelikle fondöten kullanarak, cilt tek renk haline getirilir. Bunun ardından altın yaldızlı toz pudralar tercih edilebilir. Ruj tercihinizi ise klasik renk olan kırmızıdan yana kullanın.

Smokey eyes makyajı, gözlerinize ahenkli ve mistik bir hava katacaktır. Göz makyajınızda siyah ve kahverenginin tonlarını kullanarak dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Kaşlarınızın alt kısmına high-lighter sürmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git