Papaya Maskesi - saglikdas.com

Papaya Maskesi

Papaya Maskesi
15 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.230 kez okundu.

Papaya Maskesi Önemi

Ciltte çeşitli nedenlerden dolayı renk düzensizlikleri yaşanabilmektedir. Bu sorunun başlıca etkenleri: güneş, çeşitli hastalıklar, aşırı soğuk hava olabilmektedir. Bu gibi durumlarda insanlar cilt rengini eşitleyici etkisi olan kremlere yönelmektedir. Bu kremlerin laboratuar ortamında çeşitli kimyasal maddeler ile yapıldığı bilinmelidir. Bu sebeple güzellik uğruna yapılan bu işlem farklı sonuçlar da doğurabilmektedir.

Cildin renk düzensizliğini dengeye sokmaya çalışan bu kremlerin içeriğindeki bazı kimyasal maddeler, cildi tek renge getirmeye çalışırken diğer yandan da cilde zararlar verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için doğal yöntemleri uygulamak en akıllıca işlem olacaktır.

Papaya Maskesi Faydaları

Papaya maskesi sayesinde cildiniz zarar görmeden tek renk seviyesine kavuşabilir. Ciltteki renk bozuklukları üzerinde oldukça etkili olan papaya maskesi aynı anda cildinizin bakımını da yapar.

Düzenli kullanımlarda cildinizdeki renk bozukluklarının yavaş yavaş giderildiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bu işlem ile cildinizin kimyasal etmenlerle zarar görmesinin de önüne geçeceksiniz. Öte yandan tropikal bir meyve olan papayanın içindeki mineral ve vitaminler ile de cilt bakımınızı yapmış olacaksınız.

Papaya Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 dili olgun papaya
  • 1 çay kaşığı kadar üzüm çekirdeği yağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi

Hazırlanışı

İlk olarak yumurta akını 5 dakika kadar hızla çırpın. Yumurta akı köpük kıvamına gelecektir. Bu işlemden sonra diğer malzemeleri çırptığınız yumurta akının üzerine ekleyin. Malzemeler krem kıvamı alana kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize sürün. 20 dakikanın ardından bir pamuğu bir miktar gül suyuna daldırın ve cildinizi bu pamukla silin. Daha sonra su ile durulayın.

Bu işlemi 1 – 2 haftada bir uygulamaya devam edin. Birkaç uygulamadan sonra cilt rengi problemlerinizin giderek ortadan kalktığını göreceksiniz. Karışımın içeriğinde bulunan etkin malzemeler sayesinde cilt bakımınız da yapılmış olacaktır.

Papayanın içeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizin yağ oranı dengelenecek, yumurta akının yardımıyla cildiniz daha da gerilerek gençleşecek, üzüm çekirdeği yağı ile de cildinizin renk seviyesi ayarlanacaktır. Ayrıca üzümün antioksidan özelliği sayesinde de derinlemesine bir temizlik elde edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git