Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.383 kez okundu.

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Parafin kimyasal içermeyen doğal bir üründür. Gün içerisinde pek çok dış etkenlere maruz kalan ellerimiz, özenli bir bakım ister. Ayrıca günün tüm yorgunluğunu taşıyan ayaklarımız için de bakım gereklidir. Tamamen doğal bir ürün olan parafin kurumuş yıpranmış ve yılların ağırlığını taşıyan, el ve ayaklarımız için mükemmel bir bakım ürünüdür. Peki,parafin el ayak bakımı nasıl yapılır? Parafin ile el ve ayaklarımıza bakım yapmadan önce yapılması gereken öncelikli iş, manikür ve pedikür yapmaktır. Eğer evinizde kendiniz bu işlemleri yapamıyorsanız uzmanlara yaptırabilirsiniz. Tırnaklarınızın bakım işlemlerini tamamladıktan sonra temizleyici özelliği olan bir jel sürebilirsiniz. Parafin bakımı yapmadan önce cildinizin yağ dengesini sağlamak için kolajen içeren bir emilasyon ürünü kullanmalısınız.

Parafin el ayak bakımı nasıl yapılır?

1. Parafin bakımı için hazırlanan el ve ayaklarınızı sıvı parafine sokmalısınız.

2. El ve ayaklarınızı yeterli bir süre parafinde beklettikten sonra kurumaları için parafinin içinden çıkarmalısınız.

3. Ellerinize eldiven giyip ayaklarınızı sarmanız gerekmektedir.

4. Cildinizin ihtiyacına göre en az 10 dakika olmak üzere, istediğiniz kadar bu şekilde beklemelisiniz.

5. Eğer kuru bir cilde sahipseniz 15 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir.

6.15 dakika gibi bir süre bekledikten sonra elleriniz ve ayaklarınızdaki parafini soyarak temizleyebilirsiniz.

7.Son olarak cilt tipinize uygun olan bir krem sürerek bakım işlemini tamamlayabilirsiniz.

Elleriniz ve ayaklarınız, her bakıma ihtiyaç duyduğunda bu bakımı uygulayabilirsiniz. Cildinize derinlemesine bakım yapmak ve uzun süreli bakımlı el ve ayaklara sahip olmak için haftada bir kez uygulayacağınız bu yöntem sayesinde,her daim bakımlı, pürüzsüz yumuşacık, el ve ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ellerimiz ve ayaklarımız her zaman bakım isteyen uzuvlarımızdır. Özellikle bayanlar el ve ayaklarının hep bakımlı ve güzel görünmesini ister. Bunun için pahalı cilt bakım ürünlerine gerek yoktur. Parafin el ayak bakımını öğrendikten sonra artık pahalı ve kimyasal maddeler içeren el ve ayak bakım ürünleri,satın almanıza gerek yoktur.

Parafinle bakım yaptığınız el ve ayaklarınız 5 gün boyunca yumuşaklığını ve pürüzsüzlüğünü korur. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz parafinin etkisi ancak 2 gün devam eder. Geçen 2 günün ardından verdiğimiz tarifle yeniden bakım yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git