Parfüm Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Parfüm Nasıl Kullanılır

Parfüm Nasıl Kullanılır
15 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 971 kez okundu.

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm günlük hayatımızın vazgeçilmez güzellik ürünlerinden biridir. Hem hoş kokarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar hem de etrafımıza ve geçtiğimiz her yere kendi kokumuzu bırakmamızı sağlar. Parfümün nasıl kullanıldığı ise önemlidir ve bu konuda dikkat etmemiz gereken şeyler vardır. Parfüm nasıl kullanılır sorusunun cevabı olarak işte birkaç öneri:

Dikkat edilecek ilk şey parfümün sıkılacağı yerin temiz ve kuru olmasıdır. Parfümün iyi uygulanması ve kalıcılığı açısından en uygun zaman duş aldıktan sonradır. Duş sırasında gözenekler açılır, açık olan gözeneklere parfüm sıkıldığında ise kokunun daha iyi emilmesi ve daha uzun süre kalıcılığını koruması sağlanmış olur.

Parfüm kokusunun daha etkili olması için, onun kokusunu bastıracak kozmetik ürünleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer kullandığınız cilt bakım ürünleri parfümünüzün kokusunu bastırıyorsa, o parfümü kullanmanızın bir anlamı kalmamış demektir. Ya o cilt bakım ürünlerini ya da parfümü değiştirmek gerekir.

Parfüm Nasıl Kullanılır İşte Önemli Noktalar

Parfümü doğru yere sıkmak, parfüm kullanımındaki önemli noktalardan biridir. Eklem yerlerinin arka kısımları kokuyu hapsettiğinden, parfüm sıkmak için doğru noktalardır ve buraya sıkılan parfüm kokusu uzun süre kalıcılığını korur. Aynı şekilde nabız bölgesine sıkılan parfümün kokusu daha çabuk yayılır. Kulak arkası, diz kapağı arkası parfüm kokusunun en uzun süre mevcut kalabildiği bölgelerdendir.

Parfüm seçiminde size uygun olan kokuyu seçmek de çok önemlidir. Sevdiğiniz her koku size uygun olmayabilir. Cilt tipine göre de parfüm seçimi yapılabilir. Yağlı ciltler için uygun olan parfümler başka, kuru ciltler için uygun olan parfümler başka olacaktır. Kendi cilt tipinizi ve vücut yapınızı bilmek doğru parfüm seçiminde yardımcı olacaktır.

Parfüm Kullanmanın Etkileri

Önemli birkaç noktaya değinerek parfüm nasıl kullanılır sorusunun cevabını da böylece vermiş oluyoruz. Parfüm kullanacağınız bölgenin temiz ve kuru olduğuna dikkat etmeli, parfümünüzü kendi cilt ve vücut tipinize göre belirlemeli ve kalıcılığın uzun sürdüğü eklem bölgelerine sürmelisiniz. Böylece hem koku uzun süre varlığını koruyabilir hem de siz kendinizi daha uzun süre tazelenmiş hissedersiniz. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece yürüdüğünüz her yerde, gittiğiniz her ortamda kokunuzu bırakmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git