Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi - saglikdas.com

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi?

Saçlarınız güzelliğiniz için en değerli yapınızdır. Genellikle bayanlar saçlarını sadece özel günlerinde yaptırmayı tercih ederler. Ancak saçlarınıza sadece özel günlerde değil her günde değer vermeniz gerekmektedir. Parlak saçlarınızın olması için saç serumları vardır. Öncelikle saçınızdaki sorunu bulmanız gerekmektedir. Saçınızdaki sorununuzu bulduğunuz takdirde saçınıza yapacağınız bakımın doğru olduğuna emin olabilirsiniz.

Güzel görünmek isterken yapacağınız yanlış bir saç bakımı sizi olduğundan çirkin gösterebilir. Saça birçok kür uygulanabilir ama saç yapısına uygun kür bulmak gerçekten zordur. Sizle paylaşacağımız maske her saça uygundur.

Kesinlikle saçın yapısını bozmaz, saçı yıpratmaz. Düzenli uygulandığında hoş bir görünüm kazanacaksınız. Özellikle bayanların şikayet ettiği konuların başında saçların mat, cansız ve soluk görünmesidir.

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi ve Hazırlanışı

Çoğu ünlünün veya dışarıda rastladığınız kişilerin parlak saçlarını kendi saçlarınızda da arzulayabilirsiniz. Parlak saçlar için size birkaç öneride bulunacağız.Bunların en etkilisi olan parlak saçlar için maske tarifi vereceğiz.Saçlarınızı o arzuladığınız görünüme kavuşturacak olan parlak saçlar için maske tarifi şu şekildedir.

  • 1 çorba kaşığı papatya
  • 2 çorba kaşığı aloe vera
  • 1 tatlı kaşığı ceviz yağı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlık evresi:

Oval bir kaba miktarlarını değiştirmeden bütün yağları koyunuz. Yemeklerde yaptığımız gibi benmari usulünde yapılacak bu işlemde yağlar sadece ılık olacaktır.

Uygulanışı:

Saç diplerinize masaj yaparak ılınmış yağ karışımını yediriniz. Daha sonra saç uçlarına doğru yağı yayınız. Yaklaşık yarım saat saçınızda bu yağ karışımı beklemesi gerekmektedir. Yıkamadan önce mutlaka şampuanı saçınıza uygulayınız. Yağın çabuk çıkması için bu işlem gerekmektedir. Ancak kullandığınız şampuanın bitkisel olmasına dikkat ediniz.

Uyarılar:

Bu uygulamayı istediğiniz parlaklığa ulaşıncaya kadar haftada bir yapmanız gerekmektedir. Parlaklık sağlandığında ayda bir kere uygulamaya devam edebilirsiniz.

  • Ancak bu maskeyi uygularken saçınızı kimyasallara karşı korumalısınız. Yüksek ısı saçınızın parlaklığını kaybettireceği için düzleştirme, fön gibi uygulamalardan mümkünse uzak durmalısınız.
  • Doğal, hoş, kullanışlı bir saç isterseniz bu kür tam size göredir. Dikkat çekici saçlarla herkesin gözleri sizin üzerinizde olacak. Göz kamaştırıcı saçlar için bir an önce bu maskeyi uygulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git