Parlak Saçların 5 Sırrı - saglikdas.com

Parlak Saçların 5 Sırrı

Parlak Saçların 5 Sırrı
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.049 kez okundu.

Parlak Saçların 5 Sırrı Nelerdir?

Saçlarınızın bakımını düzenli yapıyorsanız ve saç kürleri ile saçlarınızı her daim derinlemesine besliyorsanız, büyük olasılıkla saçınızın parlaklığı ile ilgili bir probleminiz yoktur. Çünkü parlak saç, ancak bu şekilde elde edilebilir.

Bunun haricinde saçlarınızı düzenli olarak temizlemez ve onlara bakmazsanız, saçlarınız genel olarak mat ve sönük olur. Saç bakımının yanı sıra, ahenkli saçlara sahip olmak için bazı püf noktaları da vardır. Parlak saçların 5 sırrı konu başlığı altında, bu püf nokralarını sizlerle paylaşacağız.

Parlak Saçların 5 Sırrı ve Faydaları

  • Saçınızı her daim su ile buluşturabilirsiniz. Fakat saçınızı sürekli şampuanla yıkamayın. Saçın sağlığını koruması ve beslenebilmesi için sürekli bir miktar yağa sahip olması gerekir. Saç derisinden gelen yağ, saçı zamanla sarar ve besler. Sürekli saçınızı şampuanladığınız takdirde bu doğal yağlanma ve beslenme işlemi sekteye uğrar. Sonuç olarak saçlar matlaşır.
  • Saç yapınıza uygun olan saç bakım ürünlerini tercih edin. Ayrıca ürün seçimi de oldukça önemlidir. Seçtiğiniz ürünün kaliteli olmasına özen gösterin.
  • Çeşme suları genel olarak yüksek miktarlarda kireç ve klor içerir. Sonuç olarak saçlarınızı musluk suyu ile yıkadığınızda saçlarınız mat ve donuk bir hale bürünür. Parlak saçlara sahip olmak için yıkama suyunun saf olması önemlidir. Bu suları evinizde kendiniz arıtarak elde edebilirsiniz. Ya da eczanelerden saç yıkama suyu satın alabilirsiniz.
  • Sık sık işlem gören saçlar daha çabuk yıpranır. Saç düşleştirme işlemleri, perma, saç boyama gibi uygulamalar saçın doğal yapısını bozar. Bu durumun önüne geçmek için saçlarınıza düzenli olarak maske uygulamalısınız. Evinizde, doğal malzemelerle yapacağınız saç maskeleri sayesinde saçlarınızın yıpranmış halinden eser kalmaz. Işıl ışıl parlayan ahenkli saçlara kavuşursunuz.
  • Doğru zamanda ve şartlarda vücudu güneş ışınları ile temas ettirmek, insan hayatı için gereklidir. Fakat gereğinden fazla güneş ışığına maruz kalmak cilde olduğu kadar saçlara da zarar verir. UVa ve UVb ışınları, saçların doğal yapısını bozabilir ve saçları kurutarak matlaştırabilir. Bu yüzden evden çıkmadan önce mutlaka saçlarınıza koruyucu krem sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git