Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.304 kez okundu.

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Sadelikten hoşlanıp zarifliği ön plana çıkarmak isteyen bayanlar, en çok pastel tonlarda makyajlar yapmaktadırlar. Fakat makyaj yapımı sonrasında istenilen uyumun sağlanamaması ‘‘Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır?’’ sorusunun bayanlar tarafından sık sık sorulmasına neden olmaktadır.

Pastel tonlarda makyaj yapmak, diğer makyaj çeşitlerine göre biraz daha zordur. Bu sebeple, uzmanların pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır önerilerine dikkat etmek gerekir. Bu yazımızda, pastel tonlardaki makyajlar için öneriler bulacaksınız.

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır İşte Pastel Makyaj Önerileri

İşte uzmanların pastel tonlarda makyajlar için önerileri:

  • Uzmanlar, pastel makyajlarda dudaklar için açık renklerde rujları önermektedirler. Özellikle bu rujlarda parlatıcı özelliği olmamasına dikkat ediniz. Hafif tonlarda pembe, pastel makyajınızı tamamlayabilir.
  • Allık kullanırken hafif dokunuşlar yapmaya özen gösterin. Keskin hatlar oluşturmak, pastel tonlardaki makyajınızla uyumsuz olacaktır. Uzmanlar allık rengi olarak ise tozpembeyi ya da turuncuyu önermektedirler.
  • Pastel tonlardaki makyajlarda aşırı maskara kullanımı, kaçınılması gereken bir başka husustur. Maskara, sadece kirpikler üzerinde kullanılmalıdır. Tersi bir durumda, pastel tonlarla verilmeye çalışılan masumiyet görünümü yok olacaktır.
  • Gözaltlarınıza ve gözünüzün üst kısımlarına gri kalem çekin. Far fırçasıyla gri tonları hafifçe dağıtın. Böylece daha derin bakışlara sahip olacaksınız.
  • Pastel tondaki makyajlarda; vanilya, krem ve uçuk pembe tonlarında far renkleri tercih edilmelidir.
  • Pastel tonlarda makyaja başlamadan önce cildin temizliğinin yapılması çok önemlidir. Temizlik sonrasında cilt, krem yardımıyla nemlendirilmelidir.
  • Makyaj öncesinde cildinize kapatıcı sürmelisiniz. Böylece cildiniz kusursuz görünecek ve pastel tonların daha iyi kullanımı sağlanacaktır.
  • Pastel tonda makyaj yapmak istiyorsanız; krem, portakal turuncusu, bej, bebek mavisi, ve ekru tonları kullanabileceğiniz başlıca renklerdir. Bu renkler, pastel makyajlara en çok giden ve en uyumlu renkler olmalarının yanında; pastel makyajların temel amacı olan masum görünümü sağlayarak size zarafet katacaktır.
  • Pastel tonlardaki makyajlarınızda kesinlikle transparan içerikli pudra kullanmayı unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git