Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi - saglikdas.com

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 987 kez okundu.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Önemi

En az genel vücut sağlığı kadar büyük öneme sahip olan cilt sağlığını korumak önemlidir. Çünkü vücutta yer alan en büyük organ insan cildidir ve vücut ile iç organları zararlı olan dış etkenlere karşı korumaktadır.Ek olarak da dış görünüşün önemli bir kısmını cilt örtüsü oluşturmaktadır. Vücudun sağlık durumu ile cildin genel sağlığı yakından ilgilidir.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Faydaları

Eğer vücut sağlığı bozulur ise cildin de doğal dengesi bozulmaktadır ve cilt tabakası sağlığını yitirmektedir. Yani bu durumda sağlığını yitiren cilt, parlaklığını yitirerek solgun, mat ve yorgun bir görüntüye sahip olmaktadır.Bu nedenle cilt sağlığı vücudun tüm bölümleri için büyük değer taşımaktadır. Beslenme şartlarının cilt sağlığının korunması konusunda büyük önemi vardır.

Beslenmenin önemi kadar cilt bakımı da cilt sağlığı için çok özel bir konumdadır. Cilt bakımının en önemli kısmını yüz bakımı oluşturur. Bu nedenle bu yazıda patlıcanlı yüz bakım maskesi anlatılacaktır.

Yüz Bakım Maskesi

Kuru, yağlı ve karma ciltlere uygulanabilen patlıcanlı yüz bakım maskesi, cilde parlaklık ve ışıltı veren yüz bakım maskesidir. Bu maske evde rahatlıkla hazırlanabilmesinin yanı sıra yüze ışıltı kazandırır ve yüzdeki pürüzleri giderir.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • Yarım patlıcan
  • İki bardak su
  • Bir diş sarımsak
  • Kaymak

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesinin Yapım Aşaması

Bu maskeyi yapmak için ilk önce patlıcanların kabukları soyulur ve dilimlenir. Daha sonra kabuğu soyulan patlıcanlar iki bardak soğuk suda kaynatılır. Kaynayan patlıcana iki diş sarımsak eklenerek karıştırılmalı lapa haline getirilmelidir. Lapa haline getirilen karışıma daha sonra kaymak eklenir ve tekrar karıştırılır. Bu kez de karışımın krem haline dönüşmesi sağlanır.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesinin Uygulanma Aşaması

Patlıcan maskesi krem haline getirildikten sonra yüze ve boyun bölgesine sürülmelidir. Yirmi beş dakika beklendikten sonra ılık su ile sürülen bölgeler durulanmalıdır. İki ay süresince devam ettirilirse ciltte belirgin bir canlanma görülür. Ek olarak cilt mikroplardan da arındırılmış olur. Gece yatmadan önce uygulanması gereken maskenin sabah olduğunda da temizlenmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git