Pembe Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Pembe Makyaj Nasıl Yapılır

Pembe Makyaj Nasıl Yapılır
16 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.122 kez okundu.

Pembe Makyaj Nasıl Yapılır?

En doğal ve taze renklerden biri olan pembe, hemen hemen her senede olduğu gibi bu senenin de en revaçta renklerinden biri konumundadır. Çünkü pembe rengi ve pembenin tonları kadınlara daha taze ve doğal bir yapı kazandırmaktadır. Kadının masum ve narin yapısını en iyi şekilde betimleyen renk pembedir. Bilimsel olarak da bu böyledir.

Pembe renkli elbiseler giyen bir kişiyi, bilinçaltımızda kendimize daha yakın hissederiz ve bu kişiye daha çabuk ısınırız.Kadınlarda pembe makyaj demek aslında oldukça kompleks duyular uyandırabilen bir unsur demektir. Pembe rengi, kişiye olumlu ve sevecen enerji verebildiği gibi marjinal ve etkileyici bir hava da katmaktadır.

Elbette pembe makyajın yararlarından fayda sağlamak sadece makyaj malzemelerinizi pembe ve tonlarından seçmek demek değildir. Pembe makyajın da birçok püf noktası vardır.Pembe makyajdan ziyade, cilt renginize, saçlarınıza, ve gözlerinize en çok yakışan tonu seçmeniz en doğru karar olacaktır.

Pembe Makyaj Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

Örneğin eğer iddialı bir pembe tonunu dudaklarınıza uygulayacaksanız, yüzünüzün geri kalan makyajında fazla cüretkar olmamalısınız. Aksi takdirde ortaya hoş olmayan, abartılı manzaralar çıkabilir. Daha öncede belirttiğimiz gibi, seçilen makyaj renginin cildinizle ve diğer öğelerle uyumu kadar, makyaj bölümlerinin de birbiri içinde uyumlu olması gerekir.

Göz farınızın, rujunuzun ve allığınızın birbirine uyumlu tonlardan seçilmesi, başarılı bir uygulama olacaktır.Pembe makyaj nasıl yapılır sorusunu cevaplamadan önce neden pembe rengin her daim moda olduğunu açıklamada fayda var. Pembe renk, kadınlar için sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kültürel olarak dahi, bu renk kadınsılığı temsil eder.

Pembe Makyaj 

Eğer yüzünüzün tamamına pembe makyaj yapacaksanız ve bu konuda yeteri kadar tecrübeli değilseniz bir uzmandan yardım almanız gerekir. Eğer makyajınızı kendiniz yapacaksanız da, seçtiğiniz tonun cildinizle uyumuna dikkat edin. Ayrıca ilgiyi nerede toplamak istiyorsanız bu bölgenin dışında kalan alanlara daha sade bir makyaj yapın. Mesela eğer gözlerinizi ön plana çıkaracaksanız, gözünüze pembe makyajı yaptıktan sonra allık tercihinizi ve rujunuzu daha sade renklerden tercih edin ve daha seyrek yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git