Perma Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Perma Nasıl Yapılır

Perma Nasıl Yapılır
17 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.319 kez okundu.

Perma Nasıl Yapılır?

İnce telli saçlar için yapılan perma işlemi bu tür saçların daha kabarık ve hacimli gözükmesine neden olur. Saçlarının az olmasından yakınan bayanlar için perma yaptırmak kurtarıcı bir yoldur.

Devamlı olarak kuaför salonlarına gideceğinize kendiniz evde perma nasıl yapılırı öğrenirseniz hem kendiniz rahat edersiniz hem de cüzdanınız. Bunun için aşağıdaki yazımıza bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Perma Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Perma yapmadan önce saçlarınızda röfle olmamasına lütfen dikkat edin. Bunun en önemli nedeni perma işleminin saçı bir miktar yıpratmasıdır. Perma yapılan saçta kurumalar meydana gelir ve uçlarından kopmalar olur.
  • Perma yapmadan önce mutlaka saçlarınızı koruma altına almalısınız. Bu koruma da en iyi şekilde saçlarınıza iyi bir saç kremi kullanmakla olacaktır.
  • Perma işleminde saçlarınızın şekle girmesi için onlara kimyasal bir işlemin uygulanması şarttır. Kalıcı bir permada kimyasal maddelerin etkisi saçlarda 3 ile 5 ay arasında kalacaktır. İnce saçlı tellere sahip olanlar saçlarına dip perması denen bir perma çeşidini uygulamalıdır. Dip perma çeşidinde sadece saçların dip kısımlarına kök perması denilen bir perma türü uygulanır. Saçlarınız eskisinden daha dolgun gözükecektir.
  • Eğer ince telli bir saça sahip bir bayan iseniz o zaman permanın saçınızda kalış süresi daha kısa olacaktır. Normal bir saça sahip olan bayanlarda permanın kalış süresi 4 ayı bulur. Yalnız ince saçlı bayanlarda bu süre daha kısadır. Yaklaşık olarak 2 aydır. İnce telli saçlarda amonyak maddesi saçın yapısına giremez. Bunun sonucu olarak da ince telli saçlarda permanın kalıcı olması zora girer.
  • İnce telli saçlarınıza perma yaptırdığınız zaman onların kalıcılığını sağlamak için saçlarınıza jöle kullanmalısınız. Bunun yanında saçlarınıza krem sürmeyi de sakın ihmal etmeyin. Saçlarınıza perma yaptırdıktan sonra saçlarınıza gereken bakımı yapmazsanız saçlarınız 1 ayın sonunda bozulmaya başlayacaktır.

Perma nasıl yapılır? Yukarıdaki maddelerde yazdıklarımıza dikkat ederseniz permayı saçınıza kolaylıkla uygular ve onun saçınızda uzun bir süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git