Perma Yapılışı - saglikdas.com

Perma Yapılışı

Perma Yapılışı
17 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.389 kez okundu.

Perma Yapılışı?

Perma, saça kalıcı dalga vermek için yapılan bir uygulamadır. Bu işlemde yerli ve yabancı ilaçlar kullanılır. Yabancılar bu konuda bizden daha iyi olduğundan daha gelişmiş ilaçlar yapmışlardır.

Saçın karakterine göre iyi analiz edilmesi ve ilaçların bu süreye göre uygulanması saçın yanması denilen olayın önlenmesinde etkilidir. Bu yüzden perma yapılışında iyi yerlere gitmek saçınızın deformasyona uğramaması açısından önemlidir.

Perma doğru bakımla altı aydan bir yıla kadar uzayan bir şekil verme işlemidir. Saçlarınızın uzun süre permalı kalmasını istiyorsanız saçınızda bir gün öncesinden köpük benzeri şekillendirici kalıntısı bırakılmamalı, düzenli olarak durulanmalı ve saçlarınız her gün mutlaka bir kez vigo başlığı ile kurutulmalıdır. Bu sayede permanın kalıcılığı artacaktır.

Perma Yapılışı Yöntemleri

Ayrıca sodyum lauril sülfat içeren şampuanlar yerine badem yağı, zeytinyağı gibi saça nem verecek şampuanlar kullanın ve buklelerin daha belirgin olması için durulama suyuna birkaç damla sirke katın.

Perma yapılışında İlk olarak kuaföre gittiğinizde saçlarınız yıkanacak ve kurutulacaktır. Burada saçı iyice durulamak ve saç kremi uygulamamak önemlidir. Saçın ön kısımları, uygulanan ilk ilaçla, diplere uygulamadan saçın ucuna doğru ilaçlanır. Tutam tutam olarak perma bigudileri ile aşağıdan yukarıya doğru sarılır saç geriye alınır.

Ön kısım bittikten sonra saçın yan tarafları ilaçlanır ve aşağı doğru sarılır. Sonra tepeden enseye kadar olan saçlar kıvırcığın olmasını istediğiniz büyüklüklere göre sarılır ve sarma işlemi burada biter.

Perma Yapılışı Tarifi

Uygulanan ilaç sarma bittikten sonra bigudilere tek tek tekrar uygulanır. Burada ilacın dibe değmesinde bir sakınca yoktur.  Saçı bigudilerle sararken sıktıkları ilacı bigudilerin üstlerine de sıktıktan sonra akmasın diye alına, kulaklara ve enseye bolca pamuk yerleştirilmesi gerekir.

Yaklaşık yarım saat 45 dakika böyle beklenir ve bigudiler saçınızda iken saçlarınız durulanır, kuruması beklenir ve diğer ilaç uygulanır. Yaklaşık 10 dakika sonra bigudiler açılır ve saçlar tekrar durulanır. Kurutma makinesinin vigo başlığını kullanarak saçlara bir miktar köpük uygulayıp kurutulur.

Saçlar bir iki hafta içinde kendini toplar ve istediğiniz görünüme kavuşur. Sonrasında ise duştan çıktıktan sonra köpük uygulayıp kurutmak ve mükemmel görünümü elde etmek sizin için çok kolay bir hale gelecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git