Pilates Aletleri Nelerdir - saglikdas.com

Pilates Aletleri Nelerdir

Pilates Aletleri Nelerdir
17 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.285 kez okundu.

Pilates Aletleri Nelerdir?

Pilatesin sağlık ve zayıflama hatta sağlıklı zayıflama konusundaki başarısı dünyaca kabul görmüş ve onaylanmıştır. Kendi başına ayrı bir spor dalını oluşturan pilatesi yapmak için bazı aletlere ihtiyaç vardır. Pilates aletleri nelerdir sorusunun cevabı burada.

Pilates Aletleri Nelerdir ve Faydaları Var mıdır?

Kaslarınız ne kadar çok çalışırsa vücudunuz o kadar çabuk şekle girecektir. Aynı zamanda bu aletlerin kullanımı yağ yakmayı hızlandırdığı için kolayca zayıflamanızı sağlayacaktır. Bu aletleri kullanarak pilates yapmak çok keyiflidir.

Ayak Bilek Ağırlığı:

Bahsedeceğimiz ilk pilates aleti ayak bilek ağırlığıdır. Bu ağırlığı pilateste yapılan bütün egzersizlerde kullanabilirsiniz. Bu ağırlığı takarak yaptığınız bacak hareketleri, bacak kaslarınızın daha fazla çalışmasını sağlar.

Zorluk derecesini arttırdığınızda kalori yakma oranınız da artar, ağırlık bu oranı daha da fazla artırır. Yani daha çok kalori yakarsınız. Terlediğiniz taktirde bile ağırlık kokmaz ve bakteri üretimine sebep olmaz. Bu anlamda da hem sağlıklı hem de çok kullanışlıdır.

Dumbell:

Dumbell kol kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. Sarkık bölgeleri şekle sokar. Her pilates hareketiyle birlikte kullanılabilir. Kullanım sırasında elinizden kaymaz, yumuşaktır.

Pilates Topu:

Pilates topu, pilates hareketlerinin vaz geçilmez bir parçasıdır. Duruşunuzun doğru olmasını sağlar ve bütün vücudu çalıştırır. Dengenizi sağlamanıza yardımcı olur ve daha iyi esnemenizi sağlar. Kasları güçlendirerek uzatır. Daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur. Pilates topu ile çalıştıktan sonra esnekliğiniz gözle görülür derecede artar.

Pilates Çemberi:

Göğüs, iç ve dış bacak, kol gibi ana kasları çalıştıran pilates çemberi bel, karın ve kalça bölgesine şekil verir. Normalde çalıştırılması çok zor olan yan kasları çalıştırır. Kasların direncini artırarak vücudunuzun daha sıkılaşmasını sağlar. Kullanım sırasında elinize zarar vermez.

Ağırlık Topu:

Özellikle baseni karın ve kalça bölgesini çalıştıran ağırlık topu, vücudunuzun şekle girmesini sağlar. Pilateste önemli bir yere sahip olan bir alettir. Pilates aletleri nelerdir sorusunun cevabı böylece verilmiş oluyor.

Siz de ayak bilek ağırlığı, dumbell, pilates topu, pilates çemberi ve ağırlık topu gibi pilates aletlerini kullanarak yaptığınız pilates hareketlerini daha etkili hale getirebilir, kaslarınızı daha da çok çalıştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git